Beypazarı’nda Bağbozumu Fotoğraf Çalışması / 6 – 7 Ekim 2012

Dergimizin fotoğraf gurubu, Beypazarı’nda bir fotoğraf atölyesi çalışması gerçekleştiriyor. Beypazarı’nda bağbozumunun fotoğraflanacağı çalışma iki gün sürecek.

İki gün boyunca; bağlardan üzümlerin toplanması, toplanan üzümlerin pekmez olması ve yöre insanın folklorik özelliklerinin işleneceği atölye çalışmasına fotoğrafa ve kırsal yaşama ilgi duyan herkes katılabilir. Bu atölye çalışmasında elde edilecek materyaller Sırtçantam Dergisi’nin 2013 yılında çıkacak bir sayısında kapak konusu olarak değerlendirilecektir. Sınırlı sayıda katılımcının yer alabileceği etkinliğimiz ücretlidir.

5 Ekim Cuma: Yola çıkış

23.59 Taksim AKM

00.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

6 Ekim Cumartesi: İstanbul’dan Beypazarı’na beş saatlik bir yolculuktan sonra ulaşacağız. Sabahın erken saatlerinde Beypazarı’nda yöresel kahvaltı ile güne başlayacağız. Kahvaltının ardından üzüm bağlarının bulunduğu bölgeye hareket edeceğiz. Tam gün boyunca önce bağlarda, ardından köyde çekimler yapacağız. Akşam saatlerinde başlayacak pekmez yapımı işini belgeledikten sonra konaklamak için tekrar Beypazarı’na döneceğiz. Gün içerisinde öğle yemeği ve akşam yemeği Başören Köyü’nde köyün sakinleri ile birlikte yenecek.

28 Ekim Pazar: Güne Beypazarı’nda başlayacağız. Ardından Nallıhan Kuş Cenneti, Göynük ve Taraklı yolu ile fotoğraf çekerek İstanbul’a döneceğiz.

Detaylar: Aktif katılımlı bu etkinlik; otel konaklamalıdır. Konaklamalar iki kişilik odalarda gerçekleşecektir.

Katılım bedeli: 290 TL + KDV’dir.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar, TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Başvuru: Çok özel bu etkinlik için; sirtcantam@sirtcantam.com.tr, trekking@trekking.com.tr, trekking@trekkingturizm.com

0 (212) 245 79 66

Trekking Turizm TÜRSAB C 5239