Beylikdüzü’nde Açılıyor

Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazarı, Beylikdüzü kapalı pazaryerinde, çarşamba günleri düzenlenecek. 3 Şubat’ta konserli ve şenlikli bir açılış yapılacak. Buğday Derneği, %100 Ekolojik pazarların sağlıklı bir şekilde, tüm paydaşların ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak çoğalması için İstanbul dışındaki yerel belediyelerle de görüşmeler yapmaya devam ediyor.
 

İstanbul’un ilk %100 Ekolojik Pazarı yaklaşık 4 yıl önce Şişli’de açılmıştı. Anadolu yakasının ilk %100 Ekolojik pazarıysa 20 Aralık’ta Kartal Belediyesi işbirliğiyle Kartal’da açıldı. Beylikdüzü Pazarı, Buğday Derneği ve yerel belediyeler işbirliğiyle İstanbul’da açılan üçüncü Pazar.

Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanı sıra geniş bir mamul ürün yelpazesi bulunacak. Ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, şampuan ve tekstil ürünleri pazarda bulunacak çeşitlerden sadece birkaçı.
 

Buğday Derneği %100 Ekolojik Pazarlar Proje Koordinatörü Batur Şehirlioğlu konuyla ilgili şunları söyledi: “Sağlıklı gıdaya duyulan özlemle birlikte ekolojik pazarlara olan ilginin günden güne arttığını görüyoruz. Ekolojik pazarların yaygınlaşması için hem İstanbul hem de Türkiye’nin diğer şehirlerindeki belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor.”