‘Beni Terk Etme’

HAYTAP Antalya Temsilcisi ve KDD Başkanı Nilsu Güleç, KDD Saymanı Reyhan Ulukut ile Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Celep’in girişimleri sonucu, ATSO projeye sponsor oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde sefer yapan Nostalji Tramvayı’nın bir vagonunu, 2 billboard ve 8 raket tipi panoyu, Konyaaltı Belediyesi ise 7 ışıklı panoyu ücretsiz olarak tahsis etti. Bir vagonu ‘Beni Terk Etme Projesi’nin görselleri ve bir tarafa İngilizce diğer tarafa ise Türkçe yazılan sloganları ile donatılan Nostalji Tramvayı seferini yaptı.
 
 
AA muhabirine açıklama yapan HAYTAP Antalya Temsilcisi ve KDD Başkanı Nilsu Güleç, projeyi hayata geçirebilmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Güleç, bazı ailelerin sonunu düşünmeden çocuklarına karne hediyesi olarak, esnafın ise ‘turistlere şirin gözükmek için’ satın aldığı evcil hayvanların sokağa terk edilmesini önlemek için başlatılan projeye destek olanlara teşekkür etti.
 

Toplumsal Duyarlılık Gerektiren Konu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da AA muhabirine, hayvanlara özel bir ilgi ve sevgisi olduğunu, evinde ve çiftliğinde hayvanları olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Dernek üyeleri bundan 1 ay önce beni ziyaret edip projeyi anlattığında elimden gelen ne varsa yapacağımı söylemiştim. Projenin halka tanıtılmasında büyük katkısı olacağına inandıkları Nostalji Tramvayı’nın bir vagonunu 31 Eylüle kadar ücretsiz olarak tahsis ettik. Hayvanların yaşamına saygı, toplumsal duyarlılık gerektiren bir konudur. Toplumun dikkatini çekme konusunda derneğe destek olmaktan da büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.”
 

Sokakta Perişan Oluyorlar

Hayvanlarla ilgili projelere daha önce de kişisel olarak destek verdiğini kaydeden ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ise, şunları kaydetti: “Derneğin başvurusu yönetim kurulumuzda görüşüldü. Hayvan haklarına ve doğaya duyduğumuz saygı, sevgi ile insan olmanın getirdiği sosyal sorumluluk çerçevesinde kampanyaya destek olduk. Evcil hayvanların bir bölümü, çeşitli sebeplerden dolayı bakılamadığında sokağa terk ediliyor. İnsanlar tarafından bakılmaya, beslenmeye alışmış hayvanlar sokaklarda yasadıkları uyumsuzluk nedeniyle perişan oluyor.”

Hayvanları çok sevdiğini belirten Budak, 3 kopek sahibi olduğunu da sözlerine ekledi.
 

Daha detaylı bilgi için;

www.haytap.org