Başiskele’ye 2 Kilometrelik Plaj

40 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Büyükşehir Belediyesi diğer sahil parkları gibi Karşıyaka Sahil Parkı’nı da sosyal tesislerle donatıyor. 2 kilometrelik sahil şeridi dökülen kumlarla plaja dönüştürülürken, 40 bin metrekarelik de yeşil alan oluşturuluyor. Büyükşehir Belediyesi sahil parkını bir ucundan diğerine yürüyüş ve bisiklet yoluyla hareketlendiriyor.
 

ENGELLİLERE OYUN VE FİTNESS GRUBU

Sahil projesinde 1 adet sekizgen kafeterya, 1 balık lokantası, bir adet basketbol sahası ve tenis kortu, 2 adet çocuk oyun grubu, 1 takım engelli oyun grubu, bir adet engelli oyun grubu, fitness aletleri, engelli fitness aletleri, kaykay ve helikopter pisti ile 10 adet dairesel kamelya ve piknik alanı yer alıyor. Parkta ayrıca genel ağaçlandırma çalışması yapılacak.
 

SAHİL BOYUNCA YOL

Sahil parkının içinde yer alan marina sahili renklendirirken, teknelerde balık ekmek keyfi yapmak mümkün. Plaj için dökülen kumlar şimdiden vatandaşı çekmeye başladı. Çocuklar kumların üstünde güneşlenerek denizin tadını çıkarıyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi imara uygun olarak park boyunca 2 kilometrelik de yol yapacak.