Balıkadamlar: Körfez Tertemiz Oldu

Karsad: Balık çeşidi arttı

Başkan Karaosmanoğlu, Karamürsel Sualtı Sporları Derneği’nin (KARSAD) ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu, dernek başkanı Zeki Şirinoğlu ve dernek yöneticilerinin yanı sıra dernek üyesi balıkadamlar tarafından ağırlandı. İzmit Körfezi’nde yaptıkları dalışlarda çektikleri dip canlılarının fotoğraflarını Başkan Karaosmanoğlu’na hediye eden KARSAD üyesi balıkadamlar, ‘’Körfezde balık çeşitleri ve sayısı gün geçtikçe artıyor. Denizaltı tertemiz. Çok büyük ve farklı türlerde balıklar görebiliyoruz” sözleriyle İzmit Körfezi’nde yapılan çalışmalara tam not verdi.
 

Deniz uçağı göç açtırmıyor

İzmit Körfezi’nin çevresini arıtma tesisleriyle çevirdiklerini, deniz uçağıyla gemilere sıkı bir denetim uyguladıklarını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli halkıyla denizi yani iki sevgiliyi buluşturacağımıza söz vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirdik. Artık insanlar yaptığımız sahil çalışmalarıyla deniz kenarında oturup çay içebiliyor, misafirlerini körfezin kıyılarında ağırlayabiliyor” ifadesini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu, Karamürsel’in su sporlarının merkezi olması için Büyükşehir olarak destek verdiklerini de sözlerine ekledi.
 

Büyükşehir’in yanındayız

Özellikle bu yıl balık çeşidi ve sayısında gözle görülür bir artış yaşandığına değinen KARSAD yöneticileri ve dernek üyesi balıkadamlar, ‘’Körfeze gelen gemilerin pisliklerini bu sulara bırakamadığını biz de gözlemliyoruz. İzmit Körfezi’nin temizlenmesi ve temiz kalması için Büyükşehir ne gerekiyorsa yapıyor. Biz de bu konuda Büyükşehir’in yanındayız” açıklamasını yaptı.