Allianoi Suya Gömülemez

Bilindiği gibi akla, mantığa sığmayan bir buluşla ALLIANOI’un mille kapatılarak suya gömülmesi konusunda koruma (ma) kurulunca karar alınmıştı. Tarih ve kültür konusunda duyarlı yurttaşlar karara karşı durmuşlar ve imza kampanyaların yanı sıra Allianoi antik sağlık yurdunun kurtulması için açılan 12 adet davada yanımızda yer almışlardır. Ancak el yordamıyla işleri yürütmenin peşinde olanlar hukuku hiçe saymakta tereddüt etmemektedirler.

Kaldı ki açılan davaların sonuçlanmış olanların hepsinde gömme işlemlerine karşı iptal kararları almış bulunmaktayız. Buna karşın ALLIANOI’u gömme işlemini yapacak KOÇOĞLU firmasınca tutulan 15 kadar işçinin alanda çalıştığı ihbarı ulaşmıştır. Şirket kamyonlarının hazır olduğu söylenmiştir. Her an alanda daha önce bilimsel çalışma yapmak amacıyla açılan bölümlerin yeniden toprakla kapatılabileceği bilgisi aktarılmıştır.

 

BERGAMA MÜZESİ TARAFINDAN ALANDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILMIŞTIR…

17 AĞUSTOS’DA TOPLANAN KURUL GÖZLERDEN UZAK YOK ETME KARARINI ALMIŞ VE UYGULAMAYA KOYMUŞTUR.

ÜLKENİN KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ KORUMAKLA YÜKÜMLÜ BAKANLIK ÜSTLENMİŞ OLDUĞU GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTADIR.

ALLIANOI ANADOLU VE MEZOPOTAMYA’NIN BEŞİĞİDİR…

SAYIN BAKANI SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYE DAVET EDİYORUZ.

SİZ BİZİM KÜLTÜR BAKANIMIZSANIZ NEDEN GEÇMİŞİ GELECEĞE TAŞIMA KONUSUNDA DUYARLI DAVRANMIYORSUNUZ?

Son bir yılda sıklıkla ALLIANOI görünmez bir el tarafından tehdit edilmektedir. Hukuk ülkesinde yasaların çiğnendiği günler. Önerilen tüm projeleri ellerinin tersiyle iten sorumlular ısrarla tarihi ören yerini gömme görevlerini yerine getirme telaşındadırlar. Yapılmaya çalışılan Türkiye Cumhuriyeti devletinin imzalamış olduğu tüm uluslar arası anlaşmalara aykırı bir durumdur.

Konuya duyarlı herkesi göreve çağrıyoruz.

ALLIANOI ÇAMURLA KAPATILARAK SUYA GÖMÜLMEK İSTENMEKTEDİR!

Allianoi’da DSİ’nin yürürlüğe koymaya çalıştığı mille doldurma işlemini onaylayan İzmir 2 Nolu Koruma Kurulu kararlarının İzmir İdare Mahkemeleri ve Danıştay 6. Daire Kararları ile iptal edilmiş olması nedeniyle yasal dayanaktan yoksundur. Hatırlatıyoruz.

Konu ile ilgili Kurula yapmış olduğumuz 18.6.2010 tarihli başvurumuza İzmir 2. Nolu Kurulun vermiş olduğu 12.7.2010 tarihli cevabında, İzmir 4. İdare mahkemesinin 12.5.2010 tarihli kararlarına uyulması yönünde karar aldıkları, dağıtım aşamasında olduğu, müdürlüklerince yapılan herhangi bir işlem bulunmadığı bildirilmiştir.

Yetkilileri uyarıyoruz!

ALLIANOI KUMLA KAPATILARAK KARANLIĞA TERKEDİLEMEZ.

ILICADAKİ ROMA HAMAMININ ÜSTÜNÜ AÇARAK YAPTIĞINIZ MÜDAHALE CİNAYETTİR!

TARİH KATLEDİLMEKTEDİR!

ALLIANOI ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR!

KAFANIZI KUMA ALLIANOI’U SUYA GÖMMEYİN!

Allianoi Girişim Grubu

http://www.allianoi.org/