Alakır’a Sadakat Yolculuğu

Türkiye coğrafyası, tarihin hiç görmediği bir doğa yıkımının içinden geçmektedir. Bu yıkımın nedeni, binlerce yıldır bu topraklara hayat veren dere ve akarsuların HES ve baraj inşaatlarına konu edilmesidir. Sayısı 1700’ü aşan dere ve akarsuda, bölge insanlarına, kültür mirasına ve doğaya etkileri ne olacağı bilinmeden çok sayıda HES ve baraj inşaatı yürütülmektedir. Alakır Vadisi’nde 8 adet hidroelektrik santrali ile yok edilmek istenmektedir.

Yolculuk 17 Haziran Perşembe akşamı İstanbul’dan başlayarak gece yarısı Ankara’dan misafirlerini alarak devam edecek.18 Haziran sabahı Antalya’ya varılarak Alakır Vadisi’nde doğa yürüyüşü yapılacak. Karaağaç su kaynaklarında çadır konaklamasının ardından 19 Haziran Cumartesi günü Dibek Yaylası sedir ormanlarına doğa yürüyüşü yapılacak ve ardından Karaçören köy kahvesinde yöre halkı ile sohbet edilecek. 20 Haziran Pazar günü deniz molasının ardından Ankara ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna çıkılacak.

Yolculuğa İstanbul’dan katılım bedeli: 295 TL, Ankara’dan katılım bedeli: 225 TL. Yolculuğa katılmak isteyenler, (0216) 462 17 31 numaralı telefondan Doğa Turizm’i arayarak yer ayırtabilir.

Alakır’a Sadakat yolculuğuna katılım için:

Doğa Turizm 02164621731

http://www.dogaturkiye.com/