Adım Adım ve Buğday Güney Amerika’da

Adım Adım Buğday koşucusu Hale Sargın, ‘Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı’ Projesi kapsamında, Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü’ndeki korunmaya muhtaç çocuklara bağış toplamak için Güney Amerika’da koşacak. Hale’nin size de bir çağrısı var!

adim-2

“2012 yılından beri dur durak bilmeden, adım adım dünyayı geziyorum. Yepyeni güzellikler keşfedip, hayatımı daha anlamlı kılıyorum. Güney Amerika yolculuğum sırasındaki en büyük keşfim ise ben gezerken başkalarının da hayatına anlam katmanın yolunu keşfetmek oldu: Adım adım geziyorum, iyilik peşinde koşup bağış topluyorum.

Adım Adım Oluşumu, sportif etkinlikler aracılığıyla, bağış / yardımda bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla, ihtiyacı olan kişileri  buluşturan bir sivil toplum inisiyatifi.

Gerek Güney Amerika yolculuğum sırasında, gerekse daha öncesinde gönüllü olarak çalıştığım çiftliklerde öğrendiğim en önemli şeylerden biri de, ekolojik yaşamı ve bu alanda yapılan çalışmaları daha fazla desteklememiz gerektiği oldu.

Bu nedenle 2015 yılı içinde Güney Amerika gezi rotam üzerindeki ülkelerde gerçekleşecek 3 yarışta yardımseverlik koşularımı, Adım Adım Oluşumu altında Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneğinin projelerini desteklemek için yapıyor olacağım.

10 – 11 Ocak 2015  Arjantin Osde Cruce Tandilia
3 Mayıs 2015  Şili Wings For Life World Run
1 Ağustos 2015  Peru Maraton Internacional de Pacasmayo

10 – 11 Ocak’ta Arjantin’de gerçekleşecek ilk yarışı, Buğday Derneği Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı Projesi kapsamında; Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü’ndeki korunmaya muhtaç çocuklara bağış toplamak için koşacağım. Toplanan her 250 TL’lik bağışla, Bolluca Çocuk Köyü’ndeki bir çocuğun 1 aylık sağlıklı, organik sertifikalı gıda ihtiyacını sağlayacağız. Ayrıca Buğday Derneği tarafından çocuklara sağlıklı ve ekolojik beslenmeyle ilgili eğitimler verilecek, kendi gıdalarını yetiştirmeleri için bahçe kurulacak.

Hadi, hep birlikte o güzel çocukların umudu olalım!”

Bağışlarınız için: Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
Akbank Gayrettepe Şubesi – 287 Hesap No: 198293
IBAN: TR66 0004 6002 8788 8000 1982 93

Bağışların takibi ve raporlanması açısından havale / eft açıklamasını aşağıdaki gibi yapmanızı önemle rica ediyorum: AÇIKLAMA: “AA Hale SARGIN”