Adatepe Taşmektep’te 2014 Yılı Programı

adatepe sirtcantam

Taşmektep’in 2014 Yaz Programı açıklandı. Adatepe Taşmektep, felsefe, edebiyat, sanat ve sanat tarihi alanlarında seminerlerin yapıldığı, ayrıca değişik disiplinlerde çalışan sanatçıların serbest atölye çalışmaları yapacakları bir mekân.

Adatepe Taşmektep’te yıllardır düzenlenen programlı seminerlerde, katılımcıların da içine dâhil olduğu tartışmalar yapılıyor, analiz ve kıyaslamalar yoluyla yeni düşünceler ve bilgiler üretiliyor.

Bayramiç’ten gelen organik buğday ile ekmek yapılacak, yerel taş fırınlarda pişirilecek, Kazdağları’nda dolaşan köy keçilerinin sütünü şirden ile mayalanacak, meşhur Çanakkale tarla domatesinden domates salçası kaynatılacak ayrıca Adatepeli kadınlar ile birlikte biber salçası, erişte ve tarhana pişirilecek. Adatepeli Burhan şarap hakkında konuşacak ve birlikte şarap yapılacak. Mustafa turşunun sırlarını gösterecek.

Taşmektep 2014 yılı programı:

10 – 13 Temmuz, Ritim Atölyesi: Hareket, ses ve ritmin bedende buluşması üzerine bir yolculuk. Eğitmen: Tugay Başar.

17 – 20 Temmuz İslam Tarihinde Heterodokslar, Zındıklar ve Zındıklık. Eğitmen: Kürşad Demirci.

2 – 3 Ağustos, Sümer’de Başlayan Bir Aşk Hikâyesi: Temmuz ve İştar. Eğitmen: Gönül Tekin.

28 – 31 Ağustos, Beden Ve Giysi Hakkında ‘Her Şey’ Üzerine Bir Atölye. Eğitmenler: Çağla Ormanlar Ok, Sevinç Altan, Zerrin İren Boynudelik.

4 – 7 Eylül, Ekmek Atölyesi ve Kışa Hazırlık. Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Bayramiç Yeniköy Kazdağları Ekolojik Yaşam ve Tohum Derneği ve Adatepe Köylüleri.