17.Türkiye Kuş Konferansı

17.Türkiye Kuş Konferansı 1 – 3 Mayıs 2015 tarihlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ve Karakuş Gözlem Topluluğu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek. Konferansa sunum ya da poster ile katılmak isteyenler başvuru formuna http://goo.gl/forms/TTlGTwwjW4 linkinden ulaşabilir. Başvurular için son tarih 16 Mart 2015 olup, sunum başvurusu ile ilgili olarak Mart ayı içinde başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir.

kus-3
Türkiye Kuş Konferansı, kuş gözlemcilerinin bir araya geldiği, kuşların, gözlemciliğin, bilimin, doğa korumanın çeşitli sunumlar ve tartışmalarla ele alındığı bir organizasyondur. Her yıl farklı bir kuş gözlem topluluğunun ve ilin ev sahipliği ile gerçekleştirilen Kuş Konferansı, kuş gözlemcilerinin gerçekleştirdikleri çalışmaları ve edindikleri deneyimleri birbirleriyle paylaştıkları bir ortam sağlar. Yurt dışında gerçekleştirilen çalışmalar da bu konferans sayesinde kuş gözlemcilerine aktarılır.

Ülkemizdeki kuş araştırma ve koruma alanlarındaki kapasitenin güçlenmesini sağlayan konferansların devamlılığı doğamızın korunması açısından da önem taşır. Kuşlara ve doğaya gönül vermiş pek çok kişi bu konferanslar sayesinde bir araya gelerek tanışma imkânı bulur. Bu birliktelikler gelecekteki olası işbirliklerinin temelini oluşturur.