15. Türkiye Kuş Konferansı

kus

15. Türkiye Kuş Konferansı, 11 – 13 Ekim tarihleri arasında kelaynakların memleketi Şanlıurfa’nın, geçtiğimiz aylarda ‘cittaslow (yavaş şehir)’ unvanını alan ilçesi Halfeti’de, Doğa Kültür ve Yaşam Derneği, Halfeti Kaymakamlığı ve Halfeti Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Bu yıl, kuş gözlemciliğinin dünden bugüne gelişimini, günümüzde kuş gözlemciliği ve kuş koruma alanında yapılan çalışmaları ve kuş gözlemciliğinin geleceği konuşulacak. Ve ana tema ‘Kuş Gözlemciliğinin Dünü, Bugünü ve Yarını’ olarak belirlendi.

Üç gün boyunca sürecek konferansta sunumların yanı sıra sohbete ve tartışmaya olanak sağlayacak forumlar da gerçekleşecek. Konferansın ikinci ve üçüncü günü yapılacak gezilerle ise, Urfa ve Halfeti’nin doğasını ve tarihini yakından tanıyacak, çöl kuşlarını gözleyerek yeni kertikler atacak, Urfa’nın iki özel türü kelaynak ve çöl varanının korunması için yerel halkın desteğiyle yapılan çalışmaları yerinde görülecek.

Konferansa katılım için başvuru formunun eksiksiz doldurularak 4 Ekim 2013 tarihine kadar kuskonferansi@dogadernegi.org adresine gönderilmesi gerekmektedir. Konferansta sunum yapacak katılımcıların başvuru formlarını göndermeleri için son tarih 27 Eylül 2013’tür.

Doğa Derneği

Doğa Kültür ve Yaşam Derneği

e-mail : kuskonferansi@dogadernegi.org