‘Tekerlekli Sandalye Kampanyası’na Bolu Belediyesi’nden Destek

Dünya Engelliler ve Dostları Geliştirme Derneği tarafından sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımızın tekerlikli sandalye ihtiyaçlarını karşılamak başlatılan kampanyaya Bolu Belediyesi’nden destek.

Kampanya ile ilgili bir basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, “Toplanan her 250 kg kapak için 1 adet tekerlikli sandalye alınacak. Toplanan kapaklar Dünya Engelliler ve Dostları Geliştirme Derneği Merkezine gönderilecek ve tekerlikli sandalye temini yine dernek tarafından yapılacak. Toplanan kapağın rengi ve ebadı önemli olmayacak. Önemli olan plastik kapak olmasıdır” dedi.

Kola, meyve suyu, pet şişe, gazoz kapakları kampanya dâhilinde toplanacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu “Kampanya 30 Aralık 2010 tarihinde sona erecek. En geç 20 Aralık 2010 tarihine kadar toplama merkezlerine kapakların ulaşması gerekiyor. Bu anlamda Bolu Belediyesi olarak bu kampanyaya destek vererek toplama merkezleri oluşturduk. Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz girişinde bulunan Ak Masa’ya veya Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne toplanan kapakları teslim edebilirler” şeklinde konuştu.