Pastırma Yazında Likya Yolu / 19-26 Kasım 2016

Pastırma Yazında Likya Yolu / 19-26 Kasım 2016

Bu etkinlikte Likya Yolu’nu, ‘Pastırma Yazı’nda, Akdeniz’in en dingin olduğu zamanda, Olympos Bölgesi’nde bulunan parkurlardan bir bölümünde yürüyeceğiz. Katılımın 12 kişi ile sınırlı olduğu bu etkinlik kamp tesisi konaklamalıdır. Konaklama yapacağımız tesis Antalya’nın Kumluca İlçesi, Adrasan (Çavuşköy) Kasabası’nda Akdeniz’e yürüme mesafesinde nehir kenarında bulunmaktadır (Adrasan Doğa Apart).

isaret

Program

Hareket
19 Kasım 2016 Cumartesi günü, saat 23.00’te, Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket edeceğiz. 20 Kasım Pazar günü Antalya Kumluca da bulunan kamp alanımıza geçeceğiz. Pazar günü öğleden sonra kısa bir yürüyüş etkinliğimiz bulunuyor.

cirali

21 Kasım Pazartesi / Sazak Koyu
İlk günkü parkurumuz kamp tesisimizin bulunduğu yerden başlayıp, aynı yerde bitiyor. Orman içi toprak araç yolundan oluşan parkur Sazak Koyu’na ulaşıyor. Mayo bulundurmakta kuvvetli yarar var.

zakkum

22 Kasım Salı / Musa Dağı Trans

Bu parkur, Adrasan’dan Çıralı’ya doğru, Olympos antik kentinin bulunduğu Musa Dağı’nı aşarak ulaşıyor. Dik çıkış ve inişlerden oluşan bu parkur, 15 km’lik bir mesafeyi kapsıyor.

gelidonya-feneri

23 Kasım Çarşamba / Ulupınar ve Yanartaş
Beycik Köyü’nden Ulupınar’a, buradan da Yanartaş’ı aşıp Çıralı’ya inen bu parkur görsel açıdan mükemmel nitelikte. Toplamda 15 km olan parkur, iniş ve çıkışlardan oluşuyor.

gelidonya

24 Kasım Perşembe / Gelidonya Feneri

Likya Yolu’nun en büyüleyici ve en vahşi parkuru olan bu parkur, Markiz Dağı’nın Akdeniz’e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor. 15 km’lik mesafenin sonunda bulunan büyüleyici Gelidonya Feneri bütün yorgunlukları unutturacak nitelikte.

tahtali

25 Kasım Cuma / Tahtalı Dağı Trans
Buraya kadar geldikten sonra, bu bölgenin en yüksek dağına (2366 metre) çıkmamak olmaz. En zorlu yürüyüş gününde, en keyifli gururu yaşamak için Tahtalı Dağı’nın zirvesine yakın bir geçitten geçeceğiz. Beycik Köyü’nden başlayacak parkur, Emzikçeşme’yi geçtikten sonra Toros sedirleri arasından Yayla Kuzdere Köyü’ne iniyor. Toplamda 17 km’lik bir parkur bekliyor bizleri.

korsan-koyu

26 Kasım Cumartesi / Dönüş yolu
Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin ardından akşam saatlerinde dönüş hazırlıklarına başlayacağız. 27 Kasım Pazar sabahı İstanbul’da olmak üzere harekete geçeceğiz.

agac-ve-isaret

Detaylar

Katılım bedeli: 1500 TL’dir (KDV dâhil)

Günışığı Turizm Yayıncılık Pazarlama

Denizbank Beyoğlu Şubesi
IBAN: TR96 0013 4000 0032 4769 3000 01

Fatura kimin adına kesilecekse, tur bedeli o isimle yatırılması gerekmektedir. Seyahat sigortası için katılımcının kimlik fotokopisi gereklidir.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Etkinliğimiz İstanbul’dan başlayıp, yine İstanbul’da sona ermektedir. Tüm ulaşımlar ve TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir. Yürüyüş günleri için kumanya hazırlanacaktır. Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri fiyata dâhil değildir.

Konaklama:
Kamp tesisinde yapılacak konaklama iki kişilik odalarda gerçekleşecektir.

yol-ve-gelidonya

Bu etkinlikte gerekli malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, alın feneri ya da el feneri, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, güneş gözlüğü ve güneş kremi, mayo ve kişisel temizlik eşyaları ve yürüyüş için baton.

Son başvuru tarihi: 14 Kasım 2016 mesai saatleri bitimi.

Not:
Temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

tahtali-yuruyus

Rezervasyon için: (0212) 245 79 66

trekking@trekking.com.tr

Trekking Turizm
TÜRSAB 5239

Bir cevap yazın