Nacar, Atık Pilleri Topluyor!

Nacar, Atık Pilleri Topluyor!

Çevreye ve doğanın korunmasına duyarlı Nacar, atık pillerin toplanarak ekonomiye yeniden kazandırılabilmesi için çalışıyor. Köklü tarihi ile değerli saat üreticilerinden olan marka, Türkiye’de var olan tüm bayileri ve Konyalı Saat Mağazaları aracılığı ile hem saat hem de diğer atık pilleri, doğaya ulaşmadan geri dönüşüme kazandıracak.

Saat modasının öncü ismi Nacar, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından atık pillerin ayrı toplanması, taşınması, depolanması ve bertarafında yetkilendirilmiş tek kuruluş olan ‘Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ ile çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak, çevre kirlenmesini önlemek ve Türkiye’de bu ürünlerin alıcı ortamı olan etkilerini asgariye indirebilmek amacıyla atık pillerin toplanmasına destek oluyor.

Atık pillerin geri dönüşümü hem insan ve çevre sağlığı hem de ekonomik açıdan önemli bir unsur. Atık pillerin içerisindeki kimyasal maddelerin çöp depolama alanlarında yeraltı sularına ve toprağa karışarak kirlilik yaratması ise doğaya ve çevreye zarar veriyor. Atık pillerin geri kazanımı yoluyla doğal kaynakların verimli kullanımını artırmak için atık pillerin toplanmasına artık siz de destek olabilirsiniz.

Saat Pilleri Doğaya Ulaşmadan Toplanacak!

Nacar, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği ile ortaklaşa düzenlediği bu projede Türkiye’de atık pillerin bünyesindeki zehirli maddelerin çevreye zarar vermemesi için çalışıyor. Atık pilleri toplayarak yeniden ekonomiye kazandırılabilmesi için, Türkiye’nin her tarafında özellikle saat mağazalarında düğme pillerin toplanması için çalışma başlatan Nacar, geri dönüşüme katkıda bulunuyor.

 

Bir cevap yazın