Kocaeli Kitap Fuarı’na 355 bin 282 Ziyaretçi

Kocaeli Kitap Fuarı’na 355 bin 282 Ziyaretçi

Türkiye’nin en büyük ikinci kitap fuarı olma hedefiyle yola çıkan Kocaeli Kitap Fuarı, 4’üncü yılında bu amacına ulaştı. İlk 3 günde 103 bin kişinin ziyaret ettiği fuarı toplamda 355 bin 282 kişi ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl Kocaeli Kitap Fuarı’nı 260 bin kişi ziyaret etmişti. Her yıl giderek büyüyen Kocaeli Kitap Fuarı’na bu yıl 350 yayınevi katılmıştı.

12 Mayıs Cumartesi günü kapılarını açan Fuarı’nı dün (20 Mayıs Pazar) kapandı. 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda 350 yayınevi ve 450 etkinlik yer aldı. Sivil toplum kuruluşunun da stantlarla katıldığı fuarda her gün onlarca yazar kitapseverler için kitaplarını imzaladı.

Fuara, Şamil Tayyar, Hilmi Yavuz, Orhan Koloğlu, Canan Tan, Banu Avar, Ahmet Taşgetiren, Uğur Dündar, Ece Temelkuran, Nihat Genç, Abdullah Yıldız, Ayşe Kulin, Mustafa Armağan, İlber Ortaylı, Mümtazer Türköne, Murat Menteş, Üstün Dökmen, Ahmet Ümit gibi tanınmış çok sayıda yazar katıldı.

Fuara katılan yayınevleri ise Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği kitap fuarında yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yayınevi sahipleri güvenli ve disiplinli bir ortamda gelecek yıllarda da okurlarıyla buluşmak istediklerini kaydetti. Kocaeli Kitap Fuarı’nın artık bir marka olduğunu ve her yıl fuara katılacaklarını kaydetti.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fuar kapsamında düzenlediği sosyal sorumluluk projesi ‘Bi Bana, Bi Van’a’ ile de binlerce kitap topladı. Kitap Fuarı’nın içinde kurulan dev kumbaraya atılan kitaplarla biri Van’da diğeri Kocaeli’nde olmak üzere iki ayrı kütüphane açılacak.

 

Bir cevap yazın