Kent Bahçeleri Permakültür Tasarım Kursu

Kent Bahçeleri Permakültür Tasarım Kursu

Yeryüzü Derneği’nin 8 – 16 Haziran tarihlerinde düzenleyeceği Kent Bahçeleri Permakültür Tasarım Kursu apartman bahçelerinde, plazaların arasında sebze-meyve yetiştirmek isteyenlere yol gösterecek.

Yeryüzü Derneği, apartman bahçelerinde, plazaların arasında sebze-meyve yetiştirmek isteyenlere yol göstermek üzere Emet Değirmenci eğitmenliğinde Kent Bahçeleri Permakültür Tasarım Kursu düzenliyor.

Kursun konuk konuşmacıları ise Deniz Üçok (Permablitz), Aytaç Timur (Kent Bahçeleri), Taner Aksel (Yenilenebilir Enerji Kullanımı Isı Pompaları), Sultan Ersöz (Sumei yöntemi ve Organik Çiftçilik Deneyimi), Tracy Lord (Yerel Biyo Çeşitliliği Korumak İçin Yerel Tohum) ve Ayşegül Güzel (Alternatif Ekonomi / Zaman Bankası).

Neden Permakültür Tasarım Kursu?

Tüm canlılar hayatın kendine özgü ifadesidir. Biz insanlar aynı havayı soluduğumuz diğer canlılardan üstün değiliz. Bizimle birlikte yaşayan canlılara yaptığımız her şeyi aslında kendimize yapıyoruz. Bu durumu fark ettiğimizde çevremizdeki bütün yaşam formlarıyla ve onu içeren doğa ile uyum içerisinde yaşamanın önemini anlayacağız.

Permakültürün temel amacı kendi ihtiyaçlarını karşılarken çevresini sömürmeyen, kirletmeyen uzun vadede sürdürülebilir, ekolojik olarak sağlıklı yaşam sistemleri yaratmaktır.

Hemen yanı başımızda gördüğümüz güneş, rüzgar, toprak, su, deniz ve tüm canlıların uyumu ile sürdürülebilir insan yerleşimlerinin nasıl yaratılacağını öğrenmek ve paylaşmak için Permakültür…

Kurstan Edineceğiniz Bilgi ve Beceriler

Bu kursta endüstriyel yaşam ve küresel iklim değişiminin yıkımında bireysel ve toplumsal düzeyde ayakta kalmayı, yaşadığınız çevreyle entegre ve doğanın bir parçası olarak atık üretmeden yaşamayı, var olan yaşam alanlarınızı (kent / kır)restore etme yöntemlerini, eski ve köklü (yerli ve yerel) kültürlerin ekolojik bilgeliğini şiar edinerek insani ölçekte (merkezi olmayan) yaşam alanları tasarlamayı sistemsel bir bütünlük içinde öğreneceksiniz.

İletişim: Yeryüzü Derneği, (0216) 489 84 08, iletişim@yeryuzudernegi.org

Fotoğraf: İsmail Şahinbaş

 

Bir cevap yazın