HERKESiçinFUTBOL

HERKESiçinFUTBOL

Bu yıl Ülker’in desteği ile ikincisi düzenlenen HERKESiçinFUTBOL fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu gözetiminde gerçekleştirilen yarışmaya, ‘Futboldaki Mutlu Anlar’ teması ile 1.407 eser katıldı.

Futboldaki mutlu anları yansıtmayı amaçlayan fotoğraf yarışması, Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu gözetiminde, basın ve amatör olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildi. Toplamda 667 kişinin 1.407 eserle başvurduğu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler, fotoğraf sanatçıları, TFF ve Ülker yetkililerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi.

Basın kategorisinde Milliyet Gazetesi’nden Ercan Arslan’ın ‘Kızlar’ adlı fotoğrafı birinciliğe layık görülürken, yine Ercan Arslan’ın ‘Çadır Kent’ adlı eseri ikinci, Doğan Haber Ajansı’ndan İbrahim Laleli’nin ‘Sokakta Futbol’ adlı eseri üçüncü oldu. Amatörler kategorisinde ise Murat Ersin Yılık’ın ‘Top’ adlı eseri birinci oldu. Ahmet Fatih Sönmez’in ‘Afiş’ isimli fotoğrafı ikinciliğe layık görülürken, Ercan Enterli’nin ‘Gün Batımında Futbol’ adlı eseri üçüncü oldu.

Yarışmada ayrıca her iki kategoriden 10’ar fotoğraf sergilenmek üzere seçildi. Dereceye giren fotoğrafçılar ödüllerini TFF İstinye Binası’nda yapılacak törenle alacak.

Yarışmanın jürisinde İFSAK Onur Üyesi Sabit Kalfagil, fotoğraf sanatçıları Ali İhsan Gökçen ve Oktay Çolak’ın sıra Ülker Fotoğraf Kulübü Başkanı Erkan Dündar, Yıldız Holding Kurumsal İletişim’den Nuray Vurgun ve TFF Fotoğraf Editörü Haydar Tanışan yer aaldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bir cevap yazın