‘Ekolojik Bir Gelecek için Ekolojik Köprüler Kurmak’ İçin Son Hazırlıklar

‘Ekolojik Bir Gelecek için Ekolojik Köprüler Kurmak’ İçin Son Hazırlıklar

dunya organik kongresi sirtcantam

‘Ekolojik Bir Gelecek için Ekolojik Köprüler Kurmak’ için, 11 Ekim’de düzenlenecek STK Forumu öncesi STK’lar son kez İstanbul’da toplanıyor. 13 – 15 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul’da, Buğday Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 18. IFOAM Dünya Organik Kongresi kapsamında, özellikle konuyla ilgili çalışmalarda bulunan sivil hareket bileşenleri arasında ekolojik köprüler kurmak amacıyla 11 Ekim 2014 tarihinde, bir STK Forumu yapılması planlanıyor.

Bu forumla ilgili hazırlıkları yapmak, STK’ların kongreye katılımlarını artırmak ve Türkiye’de organik tarım ve ilgili konularda çalışan STK’lar arasında bir iletişim ağı kurmak üzere, Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin (HSBD) destekleriyle, 2013 yılı içinde bir dizi toplantı düzenlendi. Bu toplantılar ışığında yapılacak son ve geniş kapsamlı hazırlık toplantısı, yine HSBD desteğiyle, 17 Haziran 2014 tarihinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında, Salt Galata’da yapılacak. Toplantı, tüm Türkiye’den organik tarım ve ilgili konularda çalışan STK’ların katılımına açık.

Türkiye’de gün geçtikçe organik tarım ile ilgili taraflar çeşitleniyor; bu konulara ilgi duyan insan, kurum ve kuruluşların sayıları artıyor. Gittikçe çeşitlenen ve büyüyen bu tarafların bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları, söz konusu tarafların bir iletişim ağında bir araya gelmesi ve böylece yeni ortak çalışmalara başlamaları; bununla birlikte var olan çalışma sonuçlarının kongrede de aktarılarak yeni güç birliklerinin oluşturulması büyük önem taşıyor.

Ayrıntılı bilgi ve katılım için:

18. IFOAM Dünya Organik Kongresi

owc2014@bugday.org

www.owc2014.org

 

 

Bir cevap yazın