Dört Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Dört Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Dört Mevsim Kocaeli’ Fotoğraf Yarışması için başvurular devam ediyor. Başvuruları 12 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek olan yarışmaya yine yüzlerce fotoğrafçının binlerce fotoğrafla katılması bekleniyor.

Yarışmaya katılım formları tüm fotoğrafçılara dağıtılırken formlar aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nden ve www.kocaeli.bel.tr adresinden alınabiliyor. Geleneksel olarak düzenlenen ve 7 yılda 1.566 kişiye ait 8.972 eserin katıldığı yarışmaya amatör ve profesyonel fotoğrafçılar bu yıl da yoğun ilgi gösteriyor. Kocaeli dışından gelenler olduğu gibi yurt dışından gelen fotoğrafçılar da yarışmaya katılıyorlar.

Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini ortaya çıkarmak için düzenlenen yarışma Kocaelili olma bilincini oluşturmayı ve aynı zamanda fotoğraf sanatına katkı sağlamayı hedefliyor. Kocaeli’nin bilinen ya da bilinmeyen güzelliklerini gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen yarışmanın değerlendirmesini fotoğraf sanatçıları yapacak.

 

 

Bir cevap yazın