‘Çöl Kaplanı’ Ödülle Döndü

‘Çöl Kaplanı’ Ödülle Döndü

Dünyanın en zor rallisi Dakar, bu sene de Güney Amerika topraklarında Arjantin – Şili’de muhteşem bir finalle sona erdi. 2008 yılında Afrika’daki terör gruplarının tehdidi nedeniyle iptal edilen Dakar’ın, 2009 yılında Güney Amerika’da yapılması kararlaştırıldı. Bu yıl da Güney Amerika’da 32.si gerçekleştirilen Dakar, otomobil, motosiklet, kamyon, ATM kategorilerinde toplam 600 aracın çekişmesine sahne oldu.

Sporcularımız, Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar yine çok büyük bir başarıya imza attılar. Genel klasmanda ilk 50 arasında yer alan, mekanik destek almadan (Mello Moto) yarışanlar dalında birinci olan Kemal Merkit, podyumlarda bayrağımızı dalgalandırdı. 33 ülkeden 500’ün üzerinde takımın katıldığı bir yarışı bitirebilmek bile gerçekten büyük bir başarıydı. Kemal Merkit, KTM Enduro 690 R motosikletiyle 71 saat 28 dakika 44 saniyelik bir zamanlamayla yarışı bitirdi. Kutlu Torunlar ise, çok iyi sürdürdüğü yarışta bir talihsizlik sonucu bileğini kırdı ve yarışı bırakmak zorunda kaldı. Fakat takım arkadaşı aynı zamanda yakın dostu Kemal Merkit’in başarısı onu da sevindirdi.

Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ı büyük başarılarından dolayıkutluyoruz ve Kutlu Torunlar’a geçmişolsun dileklerimizi iletiyoruz. 2011 Dakar’ında kürsüde yine bu dev ikiliyi görmek dileğiyle…

 

 

Bir cevap yazın