Batı Karadeniz Kültür Turu (30 Ağustos Çarşamba – 4 Eylül Cumartesi)

Batı Karadeniz’in en güzel yerleşim alanlarına yapılacak bu etkinliğimiz, kültürel amaçlı bir gezidir. Kültürel mirasa sahip Taraklı, Göynük, Mudurnu, Safranbolu, Yörük Köyü, Devrek ve Amasra gibi yerleşimler dışında gözbebeğimiz Abant Gölü ile birlikte konuksever Karadeniz’i görmenin hazzını yaşayacağız.


31 Ağustos Çarşamba: 07.00’da Taksim AKM önünden yola çıkış

07.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi

Yolculuğumuzun ilk durağını kültürel miras evleri ile bilinen Taraklı oluşturuyor. Taraklı’dan sonra rotamızın üzerinde Göynük bulunuyor. Öğle yemeğinden sonra yönümüzü bu sefer Mudurnu’ya çeviriyoruz. İpek Yolu üzerindeki bu üç duraktan sonra konaklayacağımız Safranbolu’daki butik otelimize hareket edeceğiz.

01 Eylül Perşembe: Bu sabah, ‘dünya mirası’ bir şehrin, en huzurlu yeri Yörük Köyü’nde, güne Yörük kahvaltısı ile ‘merhaba’ diyeceğiz. Bugün acelemiz yok. Tüm günü Yörük Köyü ve Safranbolu’da geçirdikten sonra yine aynı konaklama yerimize döneceğiz.

02 Eylül Cuma: Yine Yörük kahvaltısı ile güne merhaba dedikten sonra bugün, Karadeniz sahillerine, Amasra’ya yolculuk var. Gün batıncaya kadar Amasra’dayız. Gece tekrar konaklama için Yörük Köyü’ndeki butik otelimizde olacağız.

03 Eylül Cumartesi: Güne yine Yörük kahvaltısı ile başlıyoruz. Daha sonra güzel bastonları ile bilinen Devrek’e yolculuk var. Baston yapım atölyelerini gezdikten sonra Abant Gölü’ne misafir olacağız. Buradan akşam saatlerinde İstanbul’da olacak şekilde yola çıkacağız.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar, YP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir.

Konaklama: Safranbolu Yörük Köyü’nde bulunan Muratoğlu Konağı’nda yapılacak konaklama, iki kişilik odada gerçekleşecektir. Tek kişilik odanın gecelik ekstra fiyatı 50 TL’dir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar, öğle yemekleri ve müze girişleri.

Katılım bedeli: 490 TL + KDV’dir.

Not: Bu turumuz 16 kişi ile sınırlıdır. Sırtçantam Gezi Kulübü’nün bu etkinliği Trekking Turizm (TÜRSAB 5239) güvencesinde yapılmaktadır.

Bu Turda Gerekli Malzemeler:

—Günlük kullanım için küçük sırt çantası

—Güneş gözlüğü ve güneş kremi

—Mayo ve kişisel temizlik eşyaları

Başvuru: sirtcantam@sirtcantam.com.tr

0 (212) 245 79 66