Yazmak

Yazmak

İnternet ortamında iletişim sağlamak fikri nedense bana çok cazip geliyor son günlerde. Çok kısa bir süre içerisinde ilgilisi ile bir makaleyi, haberi ya da bir fotoğrafı paylaşmak heyecanlandırıyor beni. Ancak, yıllarca mekanik fotoğraf makinesi ile çalışan biri olarak, dijital makineler ilk çıktığında olumsuz tepki verdiğimi de unutmuyorum.

Yıllar yılı çeşitli coğrafyalarda sabırla fotoğraf ararken, bin bir emekle meydana gelen sonuçlara, yani diaların banyosuna bir kaç gün bekleme sabrı gösterirken ve bu beklenen zamanı keyfe dönüştürmüş biri olarak, anında sonuca ulaşılacak bu sistemi savunmak nasıl ifade edilebilir bilmiyorum. Hemen çektiğini görebilmek, anında arşive atabilmek ve hepsini bir arada görebilmenin keyfi başka oldu nedense.

Peki, keyif denen duyguyu kayıp mı ettim?

Hayır. Asla!

Yine bir kare fotoğraf için kilometrelerce yol gidiyorum. Çünkü İstanbul’dan Van fotoğrafı çekilmiyor. Yine kilometrelerce yol yürüyorum. Çünkü şehirlerde doğal yaşam ortamı bulunmuyor.

Bir de, siyah – beyaz fotoğraftan, renkli fotoğrafa geçiş sürecinde de bu tür tartışmaların, çelişkilerin olduğu gerçeği unutulmamalı. Yani her yeni buluşun hayata geçmesi, kimi insanlar için alışkanlıklardan vazgeçmenin zor olduğu gerçeğinin de göz ardı edilmemesi gerekli.

Şimdi ise yeni bir iletişim sistemi ile sizlerin karşısındayız. Bugünden itibaren başlayarak düzenli olarak bu yeni iletişim ağından düşüncelerimizi siz okurlarımızla paylaşacağız.

Trekking.com.tr sadece yürüyüş tutkunlarının ilgilendiği bir iletişim ağı olmayacak elbette. Burada doğadan, doğa sporlarından haberler, yorumlar okuyacak, fotoğraflar görebileceksiniz.

Trekking.com.tr asla bir haber ajansının her yerde yer alan haberlerine yer vermeyecek. Oluşturmuş olduğumuz ve zamanla çoğalacak yazar ve fotoğrafçı dostlarımızla, birçok konuda sizleri bilgilendirecek, keyiflendireceğiz.

Tabi ki sizlerden gelen yazı ve fotoğraflara da yer vereceğiz. Ve asla bu iletişim ağını önemsiz ya da bu işin aslına uygun olmayan bilgilerle doldurmayacağız. Hayat felsefemize uygun düşen konuları eleyerek özünü sunacağız.

Işık ve sevgi ile…

Bir cevap yazın