Vefalı Köpek Gorki, Sahibine Kavuştu

Vefalı Köpek Gorki, Sahibine Kavuştu

Büyükşehir Belediyesi’nin modern hayvan barınağında sahip çıktığı vefalı köpek sahibine kavuştu.

Yol kenarında ölen arkadaşını saatlerce bekleyen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sahip çıkılan vefalı köpek sahibine kavuşturuldu. Büyükşehir Belediyesi modern hayvan barınağında her türlü bakımı yapılan köpeğin sahibi ile buluşması ise duygu dolu görüntülere sahne oldu.    

Otoyolda araba çarpması sonucu ölen arkadaşının yanından saatlerce ayrılmayarak büyük bir vefa örneği gösteren köpek artık sahibinin yanında. Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yaklaşık 1 haftadır her türlü bakımı yapılan vefalı köpek sahibine teslim edildi. ‘Gorki’ adlı köpeğine ulaşan Mustafa Cengizhan Keskin’in mutluluğu görülmeye değerdi. Vefalı köpek Gorki ile hasret gideren Keskin, onunla uzun uzun oynadı. Gorki ise sahibinin yanından ayrılmak istemedi.

Köpeğine kavuşmanın sevincini yaşayan Mustafa Cengizhan Keskin ‘Gorki’den uzun bir süre haber alamayınca onun kaybolduğunu anladık. Kendi çabalarımızla aramaya başladık. Daha sonra arkadaşların televizyonda Gorki’nin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda olduğunu haber alınca çok sevindim” dedi. Keskin, köpeğinin çok iyi bakıldığını gözlemlediğini ifade ederek “Gorki emin ellerde imiş. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim“ diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber olayın yaşandığı ilk andan itibaren köpeğin her türlü bakımının yapıldığını ifade ederek geçirdiği olumsuz olayın etkisinden kurtarmayı başardıklarını açıkladı. Dilber, köpeğin tasmasının bulunması ve uysal olması nedeni ile sahibin ulaşmak için çaba sarf ettiklerini ve bu amaca da ulaştıklarını açıklayarak Gorki’nin ait olduğu yere ulaştığından dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti.   

Vefalı köpeğin sahibi Keskin, gerekli işlemlerinin yapılmasından sonra Gorki’yi arabasına aldı. Yaklaşık bir haftadır konuk olduğu Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan sağ salim köpeğini evine götürmenin sevincini yaşayan Keskin Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ”Artık sizi sık sık ziyaret etmeye geleceğiz” diyerek memnuniyetini ifade etti.

Bir cevap yazın