Turuncu Yağlık Ödülleri

Turuncu Yağlık Ödülleri

Çiftçi ve doğa dostu tarım için katkıda bulunanlara bu yıl ilk kez Turuncu Yağlık Ödülleri verildi. Ödüllerin ‘Sivil toplum’ alanındaki sahibi Buğday Derneği’nin kurucusu Victor Ananias oldu.

3. Oğlak ve Çoban Şenliği düzenleme kurulu bu yıl ilk kez, Türkiye’de tarımı ülkenin sürdürülebilir kalkınması için vazgeçilmez bir değer olarak gören, tarımın var olan sorunlarını kamuoyu nezdinde görünür kılmaya çalışan, ülke tarımının yaşadığı sorunlara yeni ve yaratıcı çözümler üreten, bilim, medya, sivil toplum ve sanat alanında 4 isim ve kuruluşa çiftçi ve doğa dostu bir tarım için ‘2012 Turuncu Yağlık Ödülleri’ vermeyi kararlaştırdı.

6 Mayıs Pazar günü Çine – Kavşit Yaylası’nda 10 bine yakın Güney Egelinin katılımıyla üçüncüsü kutlanan 3. Oğlak ve Çoban şenliğinde Turuncu Yağlık Ödüllerini kazanan ödül sahipleri açıklandı. Ödüller sivil toplum alanında Buğday Derneği kurucusu Victor Ananias’a, medya alanında gazeteci Ali Ekber Yıldırım’a, bilim alanında Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı’ya ve sanat alanında da yönetmen Yüksel Aksu’ya verildi.
 

Bir cevap yazın