‘Türkiye’nin Dükkânları’ Fotoğraf Yarışması Başlıyor

‘Türkiye’nin Dükkânları’ Fotoğraf Yarışması Başlıyor

fotograf yarismasi

Sanalpazar.com ve İFSAK işbirliği ile düzenlenen ‘Türkiye’nin Dükkânları’ temalı fotoğraf yarışması başlıyor. Yarışmanı konusu, 2013 yılında gerçekleşen ‘Türkiye’nin Çarşıları Fotoğraf Yarışması’ndan sonra, bu yıl da geleneksel ticaretin sürüp gittiği dükkânlarımızdan yola çıkarak belirlendi. Son başvuru tarihinin 30 Eylül 2014 olduğu yarışmada ilk 3’e giren ve mansiyon alan yarışmacılar para ödülü kazanacak, jürinin belirlediği 30 eser sergilenecek. Yarışma amatör ve profesyonel, isteyen tüm fotoğrafçıların katılımına açık olacak.

2011’den bu yana e-ticaret sitesi olarak hizmet veren ve bir Gold kuruluşu olan Sanalpazar.com ile İFSAK iş birliğinde gerçekleşecek yarışmanın konusu ‘Türkiye’nin Dükkânları’ olacak.

Sanalpazar.com, ülkemiz insanının ticarete olan geleneksel yatkınlığını ve becerisini 21. yüzyılın ‘internet’ dünyasına taşıyabilecekleri, alıcı ile satıcıyı buluşturan bir ‘pazar yeri’. Sanalpazar.com ve İFSAK iş birliği ile 2013 yılında gerçekleşen ‘Türkiye’nin Çarşıları Fotoğraf Yarışması’ndan sonra, bu yıl da yine geleneksel ticaretin sürüp gittiği dükkânlarımızdan yola çıkarak yeni bir fotoğraf yarışması düzenleniyor.

Sanalpazar.com’da da ‘dükkan’lar var ve sanal alemdeki bu dükkanlardan Türkiye’nin her noktasına satışlar yapılıyor. Bu dükkânların bazıları aslında gerçekten de var olan dükkânlar, bazıları ise sadece sanal âlemde faaliyet gösteriyor. Sanalpazar.com dükkânlarında da geleneksel dükkânlarımızda olduğu gibi alışveriş tüm canlılığı ile sürüp gidiyor, ürünler seçiliyor, beğeniliyor, pazarlıklar yapılıyor, isteyen alıyor, isteyen satıyor.

‘Türkiye’nin Dükkânları Fotoğraf Yarışması’ da bir önceki ‘Türkiye’nin Çarşıları Fotoğraf Yarışması’ gibi ülkemizdeki canlı ticaret yaşamının görsel bir seçkisini oluştururken bir yandan da geleneksel ticaretin geleneklerinden kopmadan e-ticarete evrilebileceğini, bu iki dünyanın birlikte var olabileceğini vurgulamak istiyor.

Sanalpazar.com’un ‘Dükkanlar’ fotoğraf yarışmasına; alışveriş merkezlerinde (AVM’ler) yer alan ‘dükkan’ fotoğraflarının yanı sıra, Adana’nın, Urfa’nın, İzmir’in, Bursa’nın, Antep’in kısacası ülkemizin her yerindeki çarşılarının içlerindeki veya dışlarındaki müstakil dükkanların fotoğrafları veya bir köyün bakkal dükkanına, bir ilçenin manifaturacı dükkanına ait fotoğraflar gönderilebilecek.

Geçen yıl da olduğu gibi İFSAK bünyesinde oluşturulacak seçici kurul, Türkiye’nin herhangi bir noktasında çekilmiş dükkân fotoğraflarını TFSF onaylı süreçler içinde değerlendiriyor olacak. Bu değerlendirme sonucunda dereceye giren 3 ve mansiyon alan fotoğraflar ödüllendirilecek. En fazla 30 fotoğraf da, sergilenmek üzere seçilecek.

Yarışma, tüm fotoğraf severlerin (amatör ve profesyonel fotoğrafçıların) katılımına açık olacak.

Son başvuru tarihi: 30 Eylül 2014

Ayrıntılı bilgi: www.sanalpazar.com/turkiyenindukkanlari

Fotoğrafların gönderileceği adres: İstiklal Caddesi, Ayhan Işık Sokak, No: 32 / 2, Beyoğlu / İstanbul

 

 

 

Bir cevap yazın