Sümela Yolu’nda Trekking

Sümela Yolu’nda Trekking

sumelayolu

Sümela Yolu’nda Trekking

Sümela Yolu parkuru yeni oluşturulmuş yayla yollarından, yükseklerden geçen bir parkur. İlk kez bir tur gurubu bu parkurda yürüyecek. Bu etkinlik yürüyüşler ve fotoğraf yoğunluklu bir programlardan oluşuyor. Karadeniz coğrafyasının her mevsimi farklı güzelliktedir. Bu etkinlik Ramazan Bayramı süresinde, 25 – 30 Temmuz 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

25 Temmuz Cuma yola çıkış.

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

26 Temmuz Cumartesi:Öğle saatlerinde Trabzon Maçka’da bulunan kamp alanımıza varacağız. İlk gün kampı Pilav Dağı (Lagana) olarak anılan bölgede olacak. Akşam yemeğini de burada bulunan kamp tesisinde alacağız.

27 Temmuz Pazar:Bugün Sümela Yolu’nun ilk etabında yürüyeceğiz. Bu etap görsel açıdan mükemmel. Yürüyüşlerin tamamı patikalardan oluşuyor. Bol bol yayla ve bulutdenizi fotoğrafları çekeceğiz.

28 Temmuz Pazartesi:Sümela Yolu’nun ikinci etabı da görsel açıdan mükemmel. Bol bol fotoğrafları çekeceğiz. Sümela Yolu’nda Sümela Manastırı’nı en güzel gören yerden manastırın çekimi herkesi büyüleyecek emin olun. Tek sorun vadiye dolan sis olabilir.

29 Temmuz Salı:Sümela Yolu’nun üçüncü etabının sonunda Sümela Manastırı ile buluşacağız. Bol bol Sümela Manastırı çekilebilir.

30 Temmuz Çarşamba:Dönüş yolunda Yason Burnu’na uğrayıp gece geç saatlerde İstanbul’da olacağız.

bulutdenizi

Detaylar:Aktif katılımlı bu etkinlik; çadır konaklamalıdır. Kamp malzemesi özel malzeme olduğu için, malzemeler katılımcılar tarafından sağlanacaktır. Kamp malzemeleri bir araç ile kamp yerlerine ulaştıracağız. Yürüyüşler küçük sırt çantası ile olacak. Kahvaltılar ve akşam yemekleri yayla evlerinde yenecek.

Katılım bedeli:890TL + KDV’dir.

Fiyata dâhil olan hizmetler:Ana ve ara ulaşımlar, TP konaklama (sabah kahvaltıları, öğle kumanya, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Son başvuru tarihi:22 Temmuz 2014 mesai saatleri bitimi.

Not: Bu etkinlik; temel yürüyüş kurallarını bilen ve yürüyüş temposuna sahip herkesin gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

Bu turda gerekli malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, güneş gözlüğü ve güneş kremi ve kişisel temizlik eşyaları, fotoğraf makinesi, çadır, uyku tulumu, mat ve yürüyüş için baton.

Başvuru: sirtcantam@sirtcantam.com.tr, trekking@trekking.com.tr, (0216) 491 96 00

Trekking Turizm, TÜRSAB 5239

 

Bir cevap yazın