‘Spor ve Yaşam’

‘Spor ve Yaşam’

Boyner Mağazaları bu yıl yedincisini düzenlediği fotoğraf yarışması ile amatör veya profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenenleri bu kez yepyeni bir konu için bir araya getiriyor. Boyner Mağazaları’nın Fotoğraf Dergisi ile birlikte düzenlediği yarışmanın bu yılki konusu ‘Spor ve Yaşam’ olarak belirlendi.

Çağlar boyunca insanoğlunun yaşamına yön veren hareket içgüdüsü, günümüzde modern şehir insanının hayatında kısıtlı alanlara hapsolmuş olsa da; spor hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Bu yıl Londra’da gerçekleşecek olan 30. Olimpiyat Oyunları’ndan da ilham alarak 7. Fotoğraf Yarışması’nın konusu olarak belirlenen ‘spor ve yaşam’ bu kez fotoğraf karelerinde hayat bulacak. Hayatın içinde sporun farklı halleri, yarışmacıların yorumlarıyla objektiflerde ölümsüzleşecek.

Dünyaya bir objektifin gözünden bakarak hayatın en önemli anlarını ölümsüzleştiren, bir kareye sayısız anlam sığdıran fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesin davetli olduğu yarışmaya, her aday renkli veya siyah beyaz, en fazla dört çalışma ile katılabiliyor.

Ünlü sanatçılar, akademisyenler ve yayıncılardan oluşan seçici kurul 9 Ocak 2013 tarihinde toplanacak ve tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından sonuçlar, 21 Ocak 2013’de açıklanacak. 25 Aralık 2012’e kadar başvuruların alınacağı yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye www.boyner.com.tr ve www.fotografdergisi.com adreslerinden ulaşılabilir.

Boyner Mağazaları ve Fotoğraf Dergisi işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın dereceye girenleri, değerli ödüllere sahip olacak. Amatör ya da profesyonel tüm sanatçıları aşk için deklanşöre basmaya davet eden yarışmaya başvurmak için katılım formlarını Boyner Mağazaları’ndan temin edebilirsiniz.

Ödüller

– Birinciye: 5 bin TL tutarında Boyner Hediye Çeki

– İkinciye: 4 bin TL tutarında Boyner Hediye Çeki

– Üçüncüye: 3 bin TL tutarında Boyner Hediye Çeki

– 3 adet mansiyon ödülü: 500 TL tutarında Boyner Hediye Çeki

– Sergileme: 100 TL tutarında Boyner Hediye Çeki (En fazla 30 eser sergilemeye alınacaktır)

Seçici Kurul (Soyadı sırasına göre)

– Merih Akoğul – Fotoğraf Sanatçısı

– Şerif Antepli – Fotoğraf Dergisi İmtiyaz Sahibi

– Ömer Serkan Bakır – Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni

– Prof. Güler Ertan – Arel Üniversitesi GSF Dekanı

– Prof. Sabit Kalfagil – Marmara Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi

– Fatma Ovacık Sevik – Boyner Büyük Mağazacılık Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü

– İbrahim Zaman – Fotoğraf Sanatçısı

Başvuru Adresi: Fotoğraf Dergisi – Boyner Fotoğraf Yarışması 2012, Şehit Muhtar Cad. No: 22 K: 1, 34437 Taksim – İstanbul, Tel: 0212 256 92 58, gulbin@antyayincilik.com

 

Bir cevap yazın