Seben Nevruz Etkinlikleri  / 21 Mart 2014

Seben Nevruz Etkinlikleri / 21 Mart 2014

Nevruz geleneği Bolu’nun Seben İlçesi Alpağut Köyü’nde yüzyıllardır kutlanmakta. 21 Mart akşamı köyde yerel anlamda çok eğlenceli etkinlikler oluyor. Etkinlikler akşam 19.00’da Nevruz Tepesi’nde nevruz ateşinin yanması ile başlıyor. 2014 yılının nevruz ateşini hep birlikte yakacağız. Trekking Turizm, katılımcıları ile birlikte ilkbaharı, Nevruz Tepesi’nde karşılayacak…

seben nevruz atesi

Yola Çıkış:

07.00 Taksim AKM

07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

21 Mart Cuma sabahı erkenden Bolu’ya gideceğiz. Öğle yemeğinden sonra nevruz geleneğini yüzyıllardır yaşatan Alpağut Köyü’nde nevruz geleneklerini yaşayacağız. Nevruz Tepesi’nde ateşi yapmak isteyenler için 2 saatlik bir tırmanış var. Köy gerçek anlamda tam bir fotoğraf atölyesi. Köyde eğlence akşam 19.00’da başlıyor ve gecenin geç saatlerine kadar çok eğlenceli bir şekilde sürüyor. Nevruz Tepesi’ndeki gurup etkinliğin orta yerinde eğlenceye katılabilir. Gecenin geç saatlerinde İstanbul’a dönüş olacak (Muhtemelen sabaha karşı 03.00 gibi).

seben nevruz eglencesi

Detaylar:

Katılım bedeli: 110._ TL + KDV.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana – ara ulaşımlar, öğle – akşam yemekleri ve rehberlik dâhildir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar.

seben ates ustunden atlama

Son başvuru tarihi: 20 Mart 2014 mesai saatleri bitimi.

Not: Nevruz Tepesi yürüyüşü temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir parkura sahip. Yürümek istemeyenler için bol bol fotoğraf çekme imkânı var.

Bu turda gerekli malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, alın feneri ya da el feneri, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, kişisel temizlik eşyaları ve yürüyüş için baton.

Başvuru: Şener Aslan (0532) 220 61 72, trekking@trekking.com.tr

 

Bir cevap yazın