Runtalya’da Adımlar Atalık Tohumlar İçin Atılacak

Runtalya’da Adımlar Atalık Tohumlar İçin Atılacak

Antalya’da 4 Mart 2012 Pazar günü yapılacak Runtalya Maratonu’nda ‘Adım Adım Oluşumu’ adımlarını, Buğday Derneği’nin atalık tohumlarımızı sürdürmekiçin başlattığı ‘Tohum Takas Ağı’ projesi için atacak.

Adım Adım Oluşumu, 4 Mart 2012’de Antalya’da yapılacakRuntalya Maratonu’nda adımlarını Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin atadan kalma tohumları korumayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Tohum Takas Ağı Projesi yararına atacak.

Sporu toplumun yararına bir faaliyete dönüştüren amatör sporculardan oluşan Adım Adım Oluşumu’nun 34 koşucusu, Tohum Takas Ağı Kampanyası’na destek için Runtalya’da, deli bezelye, Osmanlı çileği, kavılca buğdayı, pembe domates gibi yüzyılların bilgisini taşıyan atalık tohumlarımız yararına koşacaklar. Adım Adım Oluşumu ile proje yararına yürütülen kampanya kapsamında, Tohum Takas Ağı projesi için 10 Ekim2012 tarihine kadar 60 bin lira bağış toplanması hedefleniyor.   BuğdayEkolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Adım Adım Oluşumu desteğiyle gerçekleştirdiği projede atalarımızdan kalma tohumlar gelecek nesillere aktarılıyor. Proje kapsamında, kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohum çeşitlerimiz araştırılarak, TaTuTa Çiftlikleri ve diğer doğa dostu çiftliklerde ekiliyor,çoğaltılıyor ve paylaşılıyor.

Adım Adım Oluşumu, geçtiğimiz yıl da Runtalya’da BuğdayDerneği’nin TaTuTa (Tarım Turizm Takası) Çiftlik ziyaretleri sistemine yeni çiftliklerin katılması, 33. Avrasya Maratonu’nda ise yine Tohum Takas Ağıiçin koştu. 16 Ekim 2011’de düzenlenen Avrasya Maratonu’nda Buğday Derneği’nin Tohum Takas Ağı projesi için koşan Adım Adımcılar,14 bin 171 TL bağış topladı.

3 Mart 2011’de aramızdan ayrılan Buğday Derneği’nin kurucusu Victor Ananias, geçtiğimiz yıl 6 Mart 2011günü TATUTA çiftliklerine kaynak yaratmak için Runtalya Maratonu’nda koşacaktı. Ancak Victor’u toprağa verdiğimiz günün ertesinde, onun anısına Ömer Madra, Victor’ungöğüs numarasıyla, Buğday Derneği yararına koşmuştu.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Adım Adım koşucularına ve bağışçılarına geleceğin tohumlarına verdikleri destek için teşekkür ediyor, herkesi yaşamın sürdürülebilirliği için, Anadolu’nun ambarından kurda, kuşa, aşa tohumlarımıza destek vermeye çağırıyor.

Kampanyaya http://bugday.org/portal/adimadim.php linki tıklanarak ya da proje için özel olarak açılan hesaba (Garanti Bankası Karaköy Şubesi Şube No: 400 HesapNo: 629 55 32) havale yaparak destek verilebiliyor.

Fotoğraf: Çetin Korkmaz (Tohum Takas Ağı Projesi’nin tanıtım etkinliğinde Adım Adım Oluşumu koşucuları Şişli %100 Ekolojik Pazar’da sembolikbir koşu gerçekleştirmişti.)

İletişimİçin: Mine Eroğlu 0212 252 52 55 / 0535 833 71 87, mine@bugday.org, www.bugday.org

 

 

 

 

Bir cevap yazın