Osmaniye Çevre ve Eğitim Semineri

Osmaniye Çevre ve Eğitim Semineri

MEB ve TEMA işbirliğinde yürütülen, 2011 yılının beşinci ve son ‘Çevre ve Erozyon’ Semineri sona erdi. 12 – 14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim, Osmaniye’deki ilköğretim ve ortaöğretim kademesinde görev alan 40 okuldan 114 öğretmenin katılımı ve Osmaniye TEMA Vakfı İl Temsilcisi Hacı Poyraz’ın ev sahipliği ile tamamlandı.

TEMA Genel Müdür Vekili Dr. Hikmet Öztürk ve Eğitim Bölümü Başkanı Burcu Arık Akyüz’ün açılış konuşmaları ile başlayan programa Hacı Poyraz’ın Osmaniye TEMA İl Temsilciliği faaliyetlerini anlattığı  sunumu ile devam edildi. Eğitimin birinci günü Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Altın’ın “Mera Bitki Örtüsü ve Erozyon” sunumu ile sona erdi.

TEMA Vakfı çalışanları, Bilim Kurulu üyeleri ve Osmaniye Temsilcilik çalışanları, birinci günün sonunda Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı ziyaret etti. Dr. Hikmet Öztürk TEMA Vakfı adına teşekkürlerini sundu. TEMA Gönüllüsü Başkan Kadir Kara ise Vakıf çalışmalarına olan desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Seminerin İkinci günü TEMA Vakfı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Koray Haktanır’ın ‘Toprak’ ve Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden Dr. Selahattin Çınar’ın ‘Çayır ve Mera’ sunumlarıyla devam etti. Seminerin üçüncü ve son günü, Prof. Dr. Koray Haktanır’ın ‘Yeryüzünün Gizemli Örtüsü: Toprak’ sunumunun ardından düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Seminere katılan öğretmenlerimiz önümüzdeki yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan ‘Ekolojik Okuryazarlık’ Öğretmen Eğitimi programına MEB sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler.

 

Bir cevap yazın