Organik Metastrata

Organik Metastrata

Çağdaş Türk resim sanatının önemli ustalarından ve uluslararası platformdaki önde gelen temsilcilerinden Gülten İmamoğlu, son dönem çalışmalarından oluşan önemli bir seçkiyi 19 Nisan 2012’de sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kişisel resim sergisi olarak ‘Organik Metastrata Koleksiyonu’ ile göz alıcı uyarlaması beklenen ilgi ve övgüyü şimdiden alıyor.

En son 2012 Şubat ayında Los Angeles’da kişisel sergi  açan sanatçı, eserlerini İstanbul’un Rumeli Caddesi’ndeki mimari dokusu ile hayranlık uyandıran, tarihi mekânlarından birinde yer alan atölyesinde, gerçekleştiriyor.

Yirmi beş civarında eserin yer aldığı sergi, aslında sanatçının atölyesini izleyicileri ile paylaşımı niteliğinde. Sergide Gülten İmamoğlu’nun ‘Organik Metastrata’ adını verdiği özgün tekniğinin yanında sanatçının değişik dönemlerine ait resimleri ve özel koleksiyonundan eserleri de yer almaktadır.

Bu sergi, Amerika ve Avrupa’nın değişik sanat merkezlerinde önemli sergiler gerçekleştiren sanatçının yirmi ikinci kişisel sergisi. Ayrıca, sergide yer alan eserlerin fotoğraflarının ve sanatçının özgün tekniğinin de yer aldığı sanatçının 6. kataloğu da ilgililere sunuluyor.

Adres: Rumeli Cad. Birlik Apt. No: 84, Kat: 1, D:3 Nişantaşi / İstanbul

Bir cevap yazın