Oksijen Deposu Akçakoyun

Oksijen Deposu Akçakoyun

ida selale

Kazdağları’nın ortasında, Agonya Ovası’nın can damarı kendi halinde bir yerleşim yeri Akçakoyun. Çanakkale’nin Yenice İlçesi’ne bağlı bu şirin kasaba İsviçre Alplerinden sonra dünyanın en temiz ikinci oksijen deposu olan Kazdağları’na sırtını vermiş konuklarını bekliyor.

selale

Bu şirin yerleşim yeri bol oksijeninin yanı sıra ‘Bin Pınarlı İda’nın bereketli sularına da ev sahipliği yapıyor. Kaz Dağları’nın kalbi sayılan Dalaksuyu hem Akçakoyun’dan hem de Bayramiç tarafından gelen misafirlerini ağırlıyor.

ida daglar

Yıldıztepe Mevkii uçsuz bucaksız orman örtüsü ile yılın dört mevsimi ziyaretçilerini ağırlıyor. Yediören Mevkii’ndeki Akçakoyun Şelalesi Troas Bölgesi’nde trekking ve hiking faaliyetleri yapan doğa gruplarının en gözde yerlerinden birisi.

ida yol

Akçakoyun’da bulunan doğa ve sanat kampı şehrin stresli ortamından kaçarak Kazdağları’nın bereketli topraklarında iç dünyasını yenileyen doğaseverler tarafından benimsenmiş ve önemli bir kaçış noktası olmuştur.

ida

Büyükşehirlerin gürültülü ve kaoslu ortamından kaçıp doğa ile baş başa harika bir vakit geçirmek için biçilmiş bir kaftandır Akçakoyun.

Yazı ve fotoğraflar: Fehmi Şenyiğit

Bir cevap yazın