Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar)

Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar)

Ne kadar zor bir mesleğe sahip olduklarını söylememe gerek yoktur sanırım. Polis olmanın zorlukları yanında motosiklet sürücüsü olmanın da zorluklarını yaşayan nadir insanlardır Yunuslar.

Polis olduğunuzda ya da motosiklet sürücüsü olduğunuzda kelle koltukta yaşamanız kaçınılmazdır. Çevrenizde aile büyükleri varsa, ‘sizin işiniz de zor be, geçen gün televizyonda çıktı…’ kelimeleriyle başlayan cümleleri dinlemeye alışmışsınızdır.

Polis olsanız da, motosiklet sürücüsü olansanız da dikkatiniz had safhada olmalıdır, hataya yer yoktur. Çoğu insana göre hayat size güzeldir ama hayat sizin için gerçekten zordur.

Sizi sizden başka anlayan insanları bulmak hiç de kolay değildir.

Bunların ikisini birleştirdiğimizde motosikletli polis çıkıyor karşımıza. Motosikletli polis timlerinde görev yapan bir arkadaşımla yaptığım sohbetten sonra onların ne kadar saygı duyulası bir iş yaptıklarını son derece iyi anladım. İnsanlara kendilerini ifade etmenin, üzerlerine direksiyonu kıran sürücüye sebebini sorduklarında ‘polis olduğunu fark etmedim ağabey’ cevabını aldıklarında ne yapacaklarını bilememenin, günde 13 saat çalışmanın, ölmemeye karşı mücadele vermenin zorluklarından bahsediyorlar. Bütün bunlara rağmen onlar mesleklerinden çok memnunlar, isteyerek görevlerini yapıyorlar.

Fakat onlar da, çalışma saatlerinin daha mantıklı şekilde düzenlenmesi, kıyafetlerinin ve korumalarının olası bir kaza anında onları koruyacak şekilde seçilmesi gerektiğinin üzerinde duruyorlar ve bunlara bir düzenleme getirilmesini rica ediyorlar…

Bu zorlu meslekte, motosikletli polis timlerine meslek hayatlarında sabır ve şans diliyorum…

 

 

Bir cevap yazın