Kuzey Ege’de Bir İlk; Engelsiz Denize Giriş Platformu Açıldı

Kuzey Ege’de Bir İlk; Engelsiz Denize Giriş Platformu Açıldı

Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı Çandarlı, Türkiye’deki ikinci engelsiz denize giriş platformunu engelli vatandaşların hizmetine açtı. 16. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali’nde açılışı yapılan ‘Engelsiz Denize Giriş’ alanı engelli vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Engelli vatandaşlar açılış konuşmalarında ‘Bizlerin de diğer vatandaşlar gibi rahat bir şekilde denize ulaşabileceğimiz bir yerleşim birimi yoktu. Bu platform ülkemizdeki ikinci platform oluyor. Bizler, Çandarlı gibi turizmin gözdesi olan bir kentte plaja yapılan bu tesis sayesinde artık tekerlekli sandalyelerimiz kuma batmadan üstelik sağımızda Yelken Kulübü, solumuzda vatandaşlar ile birlikte sorunsuz olarak denizi kullanabileceğiz. Kendimize ait bir soyunma kabinimiz ve kullanabileceğimiz bir tuvaletimiz var, bu hizmet bizi son derece mutlu etti. Sadece bu bölgede 5 binin üzerinde üyesi olan Engelliler Derneği adına Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen’e teşekkür ederiz. Burada yapılan bu tesis yakında her yerleşim yerinden duyulacak ve engelli vatandaşlarımızın akın ettiği bir Çandarlı’ya dönüşecektir’ dediler.

Çandarlı’nın sürekli geliştiğine değinen Başkan Dağdelen, “Engelsiz Denize Giriş Platformu ve bu platform gibi diğer tesislerle Ege Bölgesi’nde cazibe merkezi haline gelmeyi hedefliyoruz. Engelsiz Denize Giriş Platformu huzurla kullanılsın, bizim tek arzumuz budur” dedi.

 

 

Bir cevap yazın