Kayseri İkinci %100 Ekolojik Pazarı’na Kavuşuyor

Kayseri İkinci %100 Ekolojik Pazarı’na Kavuşuyor

ekolojikpazar sirtcantam

Buğday Derneği’nin destek ve danışmanlığı, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği’nin çabaları ile Kayseri, ikinci %100 Ekolojik Pazarı’na, Talas Belediyesi ortaklığı ile Yenidoğan Semt Pazarı’nda çarşamba günleri kavuşacak.

Ekolojik tarımı yaygınlaştırmak; üreticiyi örgütlemek, teşvik etmek, pazarlama sorununu çözmek ve paralelinde tüketiciyi bilinçlendirmeyi gerektiriyor. Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Organik Tarımın yaygınlaştırılması ve kontrolü’ projesi kapsamında üretime başlayan üreticilerin, ürünlerinin pazarlanması sürecinde başlayan arayışın geldiği noktalardan biri, geçtiğimiz sene açılan Kayseri Kocasinan Belediyesi %100 Ekolojik Pazar olmuştu. Bu sene de Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği’nin çabaları ile Kayseri, ikinci %100 Ekolojik Pazarı’na Talas Belediyesi ortaklığı ile Yenidoğan Semt Pazarı’nda Çarşamba günleri kavuşuyor.

Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği ve Buğday Derneği destek ve danışmanlığında gerçekleştirilecek proje ile ilgili başvuruları, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği adına Yeşim Bekyürek’e bekyurek@mynet.com adresinden yapabilirsiniz. Başvuruda müteşebbis sertifika ve ekleri, ürün sertifika ve ekleri, nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte şirketlerin vergi levhası fotokopisi, çiftçilerin ziraat odası kayıt belgeleri sunmaları yeterlidir.

İki %100 Ekolojik Pazarın da Temmuz ayı içinde açılması ve Kasım ayı içinde geçen yıl olduğu gibi kapanması planlanıyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği 

 

Bir cevap yazın