Katır Yolu / 20 – 23 Nisan 2012

Katır Yolu / 20 – 23 Nisan 2012

Safranbolu’dan Eflani’ye uzanan Katır Yolu’nun tamamı 33 km’dir. Bu mesafenin bir bölümü taş döşeme durumdadır. Katır Yolu, taş köprülerden, kanyonlardan, çeşmelerden, hanların kenarından ama doğanın tam ortasından geçen bir kültür yoludur…

20 Nisan Cum: Yola çıkış

23.30 Taksim AKM

00.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

21 Nisan Cumartesi: Katır Yolu

400 km’lik bir yolculuktan sonra sabah saatlerinde Safranbolu’ya varacağız. İki gün boyunca kalacağımız konağa yerleştikten sonra Katır Yolu’nu yürümek için harekete geçeceğiz. Yolun yarısını bugün geçmiş olacağız. Yolumuz üzerinde olan Malagöz Köprüsü, Malagöz Çeşmesi, Karapınar Sırtı ve Derehan’ı bugün görmüş olacağız.

Bugün Katır Yolu’nu yürümek için harekete geçiyoruz. Yolun yarısını bugün geçmiş olacağız. Yolumuz üzerinde olan Malagöz Köprüsü, Malagöz Çeşmesi, Karapınar Sırtı ve Derehan’ı bugün görmüş olacağız.

22 Nisan Pazar: Eflani’ye varış

Bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Bugün yolumuz üzerinde Dorukhan, taş döşeme yol, Karakaşhan, Paşadere Köprüsü ve Yelbuğu Çeşmesi bulunuyor.

23 Nisan Pazartesi: Dönüş yolu

Sabah kahvaltısının ardından Safranbolu’yu geziyoruz. Öğleden sonra, akşam saatlerinde İstanbul’da olacak şekilde dönüşe geçiyoruz.

Detaylar:

Aktif katılımlı bu etkinlik; butik otel konaklamalıdır.

Katılım bedeli: 490 TL + KDV’dir.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar, TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir. Yürüyüş günleri için kumanya hazırlanacaktır.

Konaklama: Tüm konaklamalar, Safranbolu’da butik otel niteliğindeki tesislerde yapılacak. Konaklama, iki kişilik odada gerçekleşecektir. Tek kişilik odanın ekstra fiyatı günlük 50 TL’dir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Son başvuru tarihi: 18 Nisan 2012 mesai saatleri bitimi.

Not: Temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

Bu Turda Gerekli Malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, alın feneri ya da el feneri, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, güneş gözlüğü ve güneş kremi ve kişisel temizlik eşyaları, yürüyüş için baton.

Başvuru: Çok özel bu etkinlik için

sirtcantam@sirtcantam.com

trekking@trekkingturizm.com

0 (212) 245 79 66

 

 

Bir cevap yazın