Karneni Göster ‘Küçük Mavi Gezegen’ Kitabı Senin Olsun

Karneni Göster ‘Küçük Mavi Gezegen’ Kitabı Senin Olsun

Türkiye İş Bankası, dört yıldır kitap sevgisi aşılamak üzere karnesini getiren ilköğretim okulu öğrencilerine kitap hediye ediyor. Bu yıl da gelenek değişmedi, hatta kitap sayısı bir milyondan iki milyona çıktı.

TEMA Vakfı’nın uzun yıllardır destekçisi olan ve birlikte 81 İlde 81 Orman, Çevre Yatırım Fonu ve Maximum TEMA Kart projelerini yürüttüğü doğa dostu Türkiye İş Bankası, bu yıl ölümünün 100. yılında Rıfat Ilgaz’ın ‘Halime Kaptan’ isimli eseri ile birlikte doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayan ‘Küçük Mavi Gezegen’ kitabını da çocuklara armağan ediyor.

İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan ‘Küçük Mavi Gezegen’ çevrenin ve doğal varlıkların korunması ile ilgili pratik ve basit önerileri içeriyor. İlköğretim okulu öğrencilerinin Türkiye ve KKTC’deki herhangi bir İş Bankası şubesine karnelerini götürmeleri, kitaplarını almaları için yeterli. Kitap dağıtımına 2010 – 2011 öğretim yılının sona erdiği 17 Haziran 2011 tarihinde başlanıyor.

Türkiye İş Bankası, ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyasını 2007 – 2008 öğretim yılının sonunda başlattı. Dördüncü yılına giren kampanyada dağıtılan kitap sayısı beş milyona ulaşacak.

Bir cevap yazın