‘Işığın Peşindeki Çocuklar 3’ Karma Fotoğraf Sergisi

‘Işığın Peşindeki Çocuklar 3’ Karma Fotoğraf Sergisi

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin gerçekleştirdiği Çocuklar ve Gençler için Fotoğraf Yaz Okulu öğrencilerinin çalışmalarından oluşan ‘Işığın Peşindeki Çocuklar 3’ adlı fotoğraf sergisi 14 Eylül Cuma günü fotoğrafseverlerle buluşuyor.

7 – 11 ve 12 – 16 yaş gruplarına göre özel hazırlanan eğitim programlarıyla fotoğraf sanatıyla tanışan çocuklar, seminerler sonucunda edindikleri teoriyi pratikle birleştiriyorlar. Toplam 25 fotoğrafın yer aldığı sergi 14 Eylül Cuma günü saat 18.00’da yapılacak kokteylle fotoğrafseverlerle buluşacak.

Sergide İstanbul manzaralarından, doğa ve yaşam temaları üzerine çocukların gözünden keyifli kareler yer alıyor. Yaz boyunca 3 ayrı dönemde gerçekleşen eğitimlerde çocuklar Dijital Fotoğrafçılık, Makine ve Lensler, Pozlama, Enstantane ve Diyafram, Fotoğraf Çekiminde Işık, Fotoğraf Makinesinin özel fonksiyonları, Doğru Kompozisyon ve Çekim Teknikleri konularında dersler aldılar. 2 ayrı uygulama gezisinin de içinde bulunduğu eğitimlerde fotoğraf aracılığıyla dünyaya bakışlarını kaydeden çocuklar, fotoğraf sanatını bir ifade aracı olarak kullandılar.

Sergi 14 – 30 Eylül tarihleri arasında, Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 09.00 –  18.00 saatleri arasında görülebilir.

 

Bir cevap yazın