İklim Hepimizi Meselesi

İklim Hepimizi Meselesi

amasra sirtcantam

350 Ankara, Bartın Amasra’ya yapılacak HEMA Termik Santrali ÇED raporuna itiraz için bir dilekçe hazırladı ve #İklimHepimizinMeselesi diyen herkesi imza vermeye davet ediyor.

Bartın’ın Amasra İlçesi’ne yakın Çapak Koyu Mevkii’nde yeni bir termik santral için izin çalışmaları hızla sürüyor. Hema Elektrik Üretim AŞ tarafından 2x 660 MW gücündeki santral kömür ile çalışacak. Bartınlılar ve Amasralılar yıllardır bu santrale karşı çıkıyorlar. Çevreye vereceği zarar, ortaya çıkacak kül, doğaya yayılacak maddeler, yok edilecek doğanın yanında halk, yaşamını savunuyor.

Bütün bu sorunlara rağmen, Hema Termik Santrali, Kalker Ocakları ve Kül Depolama Sahası Projesi Çevresel Etki Değerlendirme Raporu, 10 Haziran tarihinde Bartın Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kabul edilerek halkın görüş ve önerilerine açıldı.

350 Ankara’da, HEMA Termik Santrali ÇED Raporuna itiraz için bir dilekçe hazırlayarak #İklimHepimizinMeselesi diyen herkesi imza vermeye davet ediyor. Dilekçeyi imzalamak için son gün 20 Haziran!

Dilekçeyi okumak ve imzalamak için: http://350ankara.org/954/

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın