Başkan’a ‘Yeşil Berat’ Verilecek

Başkan’a ‘Yeşil Berat’ Verilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yaptığı çevreci çalışmalardan dolayı ‘Yeşil Berat’ vereceklerini söyledi. Altınkemer Plajı’na verilen Mavi Bayrak’ın göndere çekilme törenine katılan Bakan Eroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yeşile en büyük önemi veren belediye başkanı olduğunu söyledi.

Başkan Karaosmanoğlu’na ‘En çok ağaçlandırma çalışması yapan başkan’ olmasından dolayı ‘Yeşil Berat’ı vereceklerini söyleyen Bakan Eroğlu, “Biz Kocaeli’ye 8 milyon ağaç diktik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de 2004 yılından bu yana 5 milyon ağaç dikerek büyük bir başarıya imza attı. Biz de bunu ödüllendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kocaeli’ne büyük önem verdiklerini söyleyen Eroğlu, “Hükümetimiz geçen yılsonuna kadar Kocaeli’ne 6 milyar TL yatırım yapmış. Biz Kocaeli’de dereleri ıslah edeceğiz. Dilderesi’ni ıslah edeceğiz. Oraya plaj kuracağız. 8 tane gölet ve sulamasının müjdesini veriyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın