Her Bavulda Sevgiye Yer Vardır!

Her Bavulda Sevgiye Yer Vardır!

Bavulda Sevgi, seyahat ve sosyal sorumluluk aktivitilerini seven gezginlere projeler yaratıyor. Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’na destek sağlayan projelerde amaç, seyahat ettikçe farklı şehir, ülke, kıtalardaki çocukları birleştirmek.

Bavulda Sevgi, seyahat ve sosyal sorumluluğu birleştiren, kar amacı gütmeyen ve tüm gezginlere ilham olmayı hedefleyen çok yeni bir girişim. Çok basit bir işleyişi var; bavulunda sevgiye yer vermek isteyen gezginin seyahat edeceği lokasyona ve zamana göre bir sosyal sorumluluk projesi yaratılıyor. Proje içeriğine göre, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı Gençlik Merkezi’nde sosyal destek alan çocuklar çeşitli hediyeler hazırlıyor. Bavulda Sevgi, projeyi adım adım sosyal medyada duyurarak vakfa destek sağlıyor. Belirlenen yer ve tarihte gezgin, kurumu ziyaret ederek hediyeleri veriyor ve seyahatine unutulmaz bir anı ekliyor.

sevginin dili yoktur

İlk projede Bavulda Sevgi’nin kurucuları Hande Timor ve Tamay Kiper, Güney Amerika seyahatlerinde Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nda sosyal destek alan çocuklarla, Buenos Aires Pedro de Elizalde Çocuk Hastanesi’ndeki minikleri buluşturdu. TÇYOV çocuklarının hazırladıkları 250 bileklik ve iki pankartı, gezgin arkadaşlar Arjantin’deki tatillerinde ziyaret ettikleri çocuk hastanesinde, oda oda gezerek yılbaşı hediyesi olarak dağıttı.

Başarıyla geçen projenin ardından Ece Aydın gönüllü gezgin olarak Bavulda Sevgi ile iletişime geçti. İstanbul Kastamonu arası çalışan gönüllü için TÇYOV çocukları ve Kastamonu Halime Çavuş İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’ndaki çocuklarını buluşturacak 23 Nisan Çocuk Bayramı projesi oluşturuldu. Proje kapsamında Vakıf’taki çocuklar hiç tanımadıkları arkadaşları için işaret dili öğrenip kamera karşısına geçerek 23 Nisan mesajlarını verecekler. Çocukların heyecanla yer aldığı projede ayrıca işitme engellilere yönelik bir kutu oyunu da tasarlayacaklar.

bavulda sevgi

Bavulda Sevgi sayesinde gezginler toplumda daima dezavantajlı konumunda yetişmiş bir çocuğun, başka bir çocuğa destek olurken yaşadığı heyecanı paylaşıyor. Seyahatlerine bambaşka bir anlam katıyor.

23 Nisan Projesi’ne ve sonraki projelere destek olmak için www.bavuldasevgi.com ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

İletişim:
Hande Timor
handetimor@gmail.com

Bir cevap yazın