Dünya Saati İçin Geri Sayım Başladı

Dünya Saati İçin Geri Sayım Başladı

WWF’nin Dünya Saati Kampanyası’na Türkiye’den ünlü isimler destek oluyor. Ali Sürmeli, Altan Erkekli, Ayhan Sicimoğlu, Bahar Korçan, Banu Güven, Bedük, Çağatay Ulusoy, Burhan Öçal, Doğa İçin Çal, Erol Albayrak, Fazıl Say, Taner Öngür, Janset gibi sanat, tiyatro, moda ve müzik dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra karikatürist Yiğit Özgür’ün desteklediği kampanyada, katılımcıları bir de sürpriz bekliyor.

WWF – Türkiye, kampanyaya katılan herkesi 31 Mart akşamı saat tam 20:30’da karanlıkta çalışan www.wwf.org.tr/dunyasaati adresinde buluşmaya davet ediyor.

Ülkemizde WWF – Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati bu yıl 31 Mart 20:30-21:30 arasında gerçekleştirilecek. Kampanyanın Asya’dan Avrupa kıtasına geçişinin sembolü olan Boğaz köprülerinin yanı sıra bu sene Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi gibi tarihe tanıklık eden önemli yapılar ilk defa ışıklarını bir saatliğine kapatarak kampanyanın simgeleri arasında yerini alacak.

WWF – Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, “Yaklaşık iki milyar insanın katılması beklenen Dünya Saati’ne sayılı günler kala, ülkemizde 14 şehirden 300’e yakın kurumun ve onbinlerce insanın desteğini aldık. Bu sene kampanyaya destek olan ünlü isimlerin yapacağı sürpriz, Dünya Saati katılımcılarına unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Bu ana tanık olmak için herkesi www.wwf.org.tr / dunyasaati adresindeki katılım formunu doldurarak, 31 Mart akşamı kampanya websitesinde buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

Dünya Saati Kampanyası katılım formu ve ayrıntılı bilgi www.wwf.org.tr/ dunyasaati adresinde yer alıyor.

 

Bir cevap yazın