Cumalıkızık’ta Çalışmalar Tam Gaz

Cumalıkızık’ta Çalışmalar Tam Gaz

cu-6

Bursa Valisi Karaloğlu “Cumalıkızık’ın UNESCO Dünya Mirası listesine girmesiyle birlikte, hali hazırda devam eden restorasyon çalışmalarımıza hız vermeliyiz” dedi. Karaloğlu, yakın zamanda UNESCO Dünya Mirası listesine giren, günümüze uzanan son Osmanlı köyü, Cumalıkızık ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

cu-5

Konularında uzman bir heyetle, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin de hazır bulunduğu, Heykel Valilik binasında gerçekleştirilen sunumla, Cumalıkızık ile ilgili çalışmalar masaya yatırıldı.

Vali Karaloğlu “Cumalıkızık’ın UNESCO Dünya Mirası listesine girmesiyle birlikte, hali hazırda devam eden restorasyon çalışmalarımıza hız vermeliyiz. Cumalıkızık, artık ülke sınırlarını aşmış bir üne sahip, bunu her geçen gün artan ziyaretçi sayısından da anlıyoruz. İnşallah Ulu Şehir Bursa’mızın turizm de belirlediği hedeflere ilerlemesinde, Cumalıkızık gibi değerlerimizin katkısını fazlasıyla göreceğiz. Bu tarz toplantılar da, eksiklerimizi görmek ve hızla gidermek adına olumlu kazanımlar sağlıyor” dedi.

 

Bir cevap yazın