Çantada Ne Var?

Çantada Ne Var?

Jack, motosikleti ile Meksika sınırına gelir. Arkasındaki iki büyük çantayı gören sınır polisi şüphelenir ve çantaların içinde ne olduğunu sorar:

Jack,
“Sadece kum var”
diye yanıt verince polis,
“Aç şu çantaları, bakıcam” der.

Jack çantaları açar, polis didik didik kontrol etmesine rağmen gerçekten kumdan başka bir şey bulamaz çantalarda. Fakat ikna olmayan polis bununla yetinmez.
Gece yarısına kadar kumu bir sürü tahlilden geçirtir ancak sonuçlarda saf kumdan başka bir şey yoktur. Polis, çantalarını Jack’e iade eder ve sınırdan geçmesine izin verir.

Ertesi gün Jack motosikletinin arkasında iki büyük çantayla tekrar sınırda belirir. Polis Jack’ ı yine durdurur, yine çantaları didik didik arar ve yine bir şey bulamaz ve Jack’ı serbest bırakmak zorunda kalır.

Bu olay, polis emekli olana dek yıllarca devam eder.

Bir gün emekli polis Meksika’da bir barda otururken Jack’ın içeri girdiğini görür ve hemen yakasına yapışır;“Senin yıllardır bir şeyler kaçırdığından eminim. Çıldıracağım. Geceleri senin yüzünden uyku uyuyamıyordum. Lütfen anlat bana ne kaçırdığını. Aramızda kalacağından emin olabilirsin. Zaten ben artık emekliyim.” der.

Jack gülümseyerek yanıtlar,

“Motosiklet”

 

 

Bir cevap yazın