Bursa’da ‘Fotoğraf Günleri’ Başlıyor

Bursa’da ‘Fotoğraf Günleri’ Başlıyor

Bursa, kentin uzun soluklu kültürel aktivitelerinden biri olan ‘Bursa Fotoğraf Günleri’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 21.’si düzenlenen ‘Bursa Fotoğraf Günleri’, 24 – 31 Mayıs tarihleri arasında, sanatseverleri fotoğrafla buluşturacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) katkılarıyla düzenlenen ‘21. Bursa Fotoğraf Günleri’nde, 14 ayrı etkinlik, Bursa Kent Müzesi ve Tayyare Kültür Merkezi’nde fotoğrafseverlerin izlenimine sunulacak. Fotoğrafın usta isimlerinin yanı sıra Türkiye ve Bursa’dan genç fotoğrafçılar da etkinlikte yer alacak. Ustalar bölümünde İbrahim Zaman, Prof. Dr. Güler Ertan, Ahmet Esmer, Osman Önder ile araştırma ve fotoğraf üstüne çalışmalarıyla öne çıkan Şehlem Sevik, sergi, gösteri ve söyleşileriyle sanatseverlerle bir araya gelecek. Genç fotoğrafçılardan oluşan ve ses getiren projeler ortaya çıkaran Mahzen Photo ile ulusal ve uluslararası önemli yarışmalarda ödülleri bulunan Bursalı fotoğrafçı Bülent Suberk de programın diğer önemli isimlerinden…

Bu yıl ilk kez, fotoğraf ile mizahı buluşturan ‘Fotoğraftan Mizaha, Mizahtan Fotoğrafa’ başlıklı etkinlikte Ahmet Esmer ve Ahmet Aykanat’ın söyleşi ve gösterileri izlenebilecek. Etkinliğin bir başka ilki ise iş dünyasının değerli simalarının fotoğraflarının yer alacağı karma sergi olacak. ‘İşim Ayrı, Fotoğraf Apayrı’ başlıklı sergi de Tayfun Coşkunuzer, Sedat Çağlar, İrfan Demirdüzen ve Mehmet Erbak’ın fotoğraf çalışmaları izleyiciyle buluşacak. ‘Kuş Tepe’ ve ‘Gölgeler’ de BUFSAD bünyesindeki atölye çalışmalarının bir ürünü olarak ilk kez sergilenecek. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim – İş Bölümü öğrencilerinin ‘İfadeler’ başlıklı sergisi ile çocukların katıldığı temel fotoğraf eğitimi çalışmalarında hazırlanan sergi programda görülebilecek.

‘21. Bursa Fotoğraf Günleri’nin açılışı 24 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00’te Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Açılış programında Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman’ın gösteri ve söyleşisi ile ‘İşim Ayrı, Fotoğraf Apayrı’ ve ‘İfadeler’ başlıklı sergiler izlenime sunulacak.

bursa fotograf

Program

24 Mayıs Cumartesi

Saat 13.00 / Açılış Konuşmaları

Saat 14.00 / Sergi açılışları / ‘İşim Ayrı, Fotoğraf Apayrı’ / ‘İfadeler’ / UÜGS Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi ABD Fotoğraf Ana Sanat Atölyesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi

Saat 15.00 / Gösteri ve Söyleşi / İbrahim Zaman

26 Mayıs Pazartesi

Saat 18.30 Sergi Açılışı / TKM Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi

Kuş tepe / BUFSAD Belgesel Atölyesi

Saat 19.30 Gösteri / TKM Toplantı Salonu / Şehlem SEBİK

27 Mayıs Salı

Saat 19.00 / Gösteri / Osman Önder

Saat 19.30 / Gösteri / Söyleşi / Prof. Dr. Güler Ertan

28 Mayıs Çarşamba

Saat 18.30 / Sergi açılışı / Tayyare Kültür Merkezi Fuaye / ‘Geçmiş Zaman Olur ki’

Ahmet Esmer

Saat 19.00 / Sergi Açılışı Ve Sertifika Töreni / TKM Toplantı Salonu

‘Kırmızı’ / Fotoğrafçı Çocuklar

Saat 19.30 / Gösteri ve Söyleşi

Fotoğrafta Mizah – Mizahta Fotoğraf / Ahmet Esmer – Ahmet Aykanat

29 Mayıs Perşembe

Saat 19.00 Gösteri / ‘İki Mahalle’ / Bülent Suberk

Saat 19.30 / Gösteri / ‘Gölgeler ve Siluetler’ BUFSAD Çalışma Grubu

30 Mayıs Cuma

Saat 19.00 / Gösteri / Mahzen Photo / Aquadis / Bekâr Evi Günlüğü / Holigan / Kırklar Cemi

 

Bir cevap yazın