Bisiklet ve Yürümek

Bisiklet ve Yürümek

90’lı yılların sonlarında bisiklet ile başlayan yol tutkum, 90’lı yılların sonlarında gezi ve fotoğraf tutkusuyla birleşti. Yollarda olmayı hep sevmişimdir. Aynı yıllarda yollarda ve dağlarda biriken tecrübelerimi alternatif turlarda rehberlik yaparak kullanmaya başladım.

Rehberlik benim için meslekten öte bir alışkanlık, bir hobi. Yollarda olmayı sevdiğimden dolayı aracı bir meslek diyebilirim benim için…

Herkesin geçmişinde dönüm noktaları vardır, benim de seyyah olmama sebep, Likya Yolu’dur. 1998 yılında mezun olup eğitim aldığım muhasebe işine hiç başlamadan, meslek olarak yollarda olmayı seçtim.

Fethiye’den başlayıp Antalya’ya kadar uzanan antik Likya Yolu’na henüz 18 yaşında sırt çantam ve çadırımla yaptığım yolculuk sırasında, sarı tabelaların izinde antik yollarda yürürken aldığım keyif ve özgürlük duygusu, benim için hayat tarzı olup, bugün mesleğim olmuştur.

O yıllardan bu zamana ülkemin gerçekten mozaik gibi birçok coğrafi bölgesine seyahatler gerçekleştirdim. Birçok doğa severe rehberlik yaparak bilgilerimi paylaştım ve şimdi benim için hayat tarzım olan doğa yürüyüşü www.trekking.com.tr sitesine, sizlerle paylaşımlar gerçekleştireceğim için ayrı bir keyif duymaktayım.

Yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle…

Bodrum – Muğla

Bir cevap yazın