Ben Bir Çınar Ağacıyım Gezi Parkı’nda

Ben Bir Çınar Ağacıyım Gezi Parkı’nda

İstanbul’un doğal mirasına sahip çıkmak için Gezi Parkı’ndaki eylemi destekleyen WWF-Türkiye, kentin plansız büyümesinin ve kısa vadeli ekonomik çıkarlar güdülerek alınan kararların İstanbul’u kemirdiğini ve bir karış toprak bırakmayacağını belirtiyor.

Doğaya yönelik tahribat bugün artık Cumhuriyet tarihinde görülmemiş boyutlara ulaşmış durumda. WWF-Türkiye, çevresel boyut ve toplumsal mutabakat dikkate alınmaksızın kalkınma ve büyüme adına başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde alınan çeşitli kararları ve uygulamaları endişeyle izliyor.

geziparki

WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, “Bugün Gezi Parkı’nda olanlara hayır demek, doğayala uyumlu yarınlara evet demektir. İstanbul’da nefes alacak bir karış toprak kalmayacak. AVM’ye değil, doğa parkına ihtiyacımız var. Gezi Parkı’na yönelik saldırıları hemen şimdi durduralım” dedi.

Baştak, “Mesele, yeniden ağaç dikmekle çözülemez. İstanbul’u İstanbul yapan değerleri yok ediyoruz. Doğayla uyumlu, sürdürülebilir bir yaşamı savunuyoruz. Gezi Parkı’na AVM ve rezidans yapmak için asırlık çınarları yerinden etmek, yarın bütün İstanbulluları yerinden edecektir” dedi.

wwf sirtcantam

Bir cevap yazın