16. Çandarlı Kültür Ve Sanat Festivali Heyecanı

16. Çandarlı Kültür Ve Sanat Festivali Heyecanı

Çandarlı Belediyesi, geleneksel olarak düzenlediği Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 16.sını 30 – 1 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriyor.

16. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali, ülkemizin en önemli günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tarihinde görkemli bir açılış töreni ile başlıyor. Zafer Bayramı etkinlik ve gösterileri ile açılışı yapılacak festivalde ünlü sanatçıların sahne almasının yanı sıra Çandarlı halkını ve Çandarlı’yı sevenleri birbirinden heyecanlı yarışmalar ve gösteriler bekliyor.

Çandarlı Belediyesi, denizlerdeki kirliliğin artması ve balık türlerinin azalması dolayısıyla farkındalık programlarına bir yenisini ekleyerek Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali’nde ‘Körfez Sualtı Temizliği’ ve ‘Körfeze Balık Bırakma’ etkinliklerini yerel paydaş grupları işbirliğinde düzenliyor.

2010 yılında Çandarlı Belediyesi’nin destekleri ile kurulan Çandarlı Yelken ve Su Sporları Kulübü, Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali’nde yelken gösterileri düzenliyor. Çandarlı’nın sert rüzgarlarında eğitim alan optimist kursiyer öğrenciler, festivalde hünerlerini sergileyecekler.

Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali, Kuzey Ege’nin en önemli festivalleri arasında gösteriliyor. 15 yıldır aralıksız olarak düzenlenen festival, her yıl daha geniş kitlelere hitap ederek etkisini ve kapsamını arttırıyor. 150 binin üzerinde turistin beklendiği Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl yine Çandarlı halkını ve Çandarlı’yı sevenleri büyülemeye hazırlanıyor.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın